شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۲ ب.ظ

اجرای طرح های پتروشیمی گام موثری در توسعه اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد

 •   مدیرکل صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:  انتظار می رود با تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد باعث کاهش نرخ بیکاری و تحول چشمگیر اقتصادی شود. داریوش ...
 •  

  مدیرکل صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:  انتظار می رود با تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد باعث کاهش نرخ بیکاری و تحول چشمگیر اقتصادی شود.

  داریوش دیودیده در گفت و گو با نصردنا افزود: اجرا و تکمیل طرح های پتروشمی در توسعه اقتصاد ی کهگیلویه و بویراحمد بسیار تاثیرگذار است.

  وی بیان کرد: با تکمیل سه طرح پتروشیمی در کهگیلویه و بویراحمد زمینه اشتغال برای ۹۲۵ نفر در این استان فراهم خواهد شد.

  مدیرکل صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اجرا و تکمیل طرح پتروشیمی گچساران، پلی اتیلن سنگین گچساران و پتروشیمی دهدشت می تواند زمینه اشتغال این تعداد را در استان ایجاد کند.

  دیودیده عنوان کرد: طرح اتیلن گچساران در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار با اعتبار ثابت ۲ هزارو ۹۰ میلیارد تومان و ارزی ۳۴۸ میلیون یورو با ظرفیت تولید سالانه ۱ میلیون تن در سال و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر در کیلومتر ۷ جاده گچساران به بهبهان  در دست احداث است.

  وی گفت: مجوز این طرح در سال ۱۳۸۳ صادر و عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و تا کنون ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۳۹۸ تکمیل و به بهره برداری برسد.

  مدیرکل صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: پلی اتیلن سنگین گچساران یکی دیگر از طرح های پتروشیمی بوده که با اعتبارثابت ۱۳۰۰ میلیارد تومان و ارزی ۱۳۷ میلیون یورو در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با ظرفیت ۵۰۰ هزارتن درسال و اشتغالزایی ۳۲۰ نفر در دست اجراست.

  دیودیده بیان کرد: از دیگرطرح های تاثیرگذار صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد می توان به طرح پلی اتیلن سنگین دهدشت با اعتبار ثابت هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان و ارزی ۲۲۰ میلیون دلار در زمینی به مساحت ۱۰۲ هکتاربا اشتغال ۳۰۵ نفر اشاره کرد.

  وی افزود: پتروشیمی بویر احمد( باقری) با ظرفیت تولید هزارتن و اعتبار ثابت ۷ هزارو ۲۷۲ میلیارد تومان و ارزی هزارو ۳۳۶ میلیون یورودر زمینی به مساحت ۹۰ هکتارو طرح تولید اسید فرمیک، اتیل استات شرکت سینا فرایند شمیم پارسه در گچساران با ظرفیت ۱۸۰ هزارتن و اعتبار ثابت ۷۱۱ میلیارد تومان و ارزی ۱۸۱ میلیون یورو در مساحت ۵۰ هکتاراز دیگر طرح های صنعتی در دست اجرا استان هستند.

  مدیرکل صنعت معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دو طرح صنعتی منواتیلن گلیکول شرکت تدبیر انرژی ارم در گچساران با اعتبار ثابت ۱۲۹۰ میلیارد تومان و ارزی ۲۵۵ میلیون یوروبا ظرفیت تولید ۲۰۰ هزارتن در سال در زمینی به مساحت ۱۸ هکتارو طرح گازوئیل و بنزین شرکت فرآورده های نفتی پتروسان زاگرس GTL در بویراحمد با ۹۹۰ میلیارد تومان اعتبار ثابت و ۲۶۰ میلیون یورو در ۲۲ هکتار با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه در روز از دیگر طرح های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد است.

  دیودیه اضافه کرد: انتظار می رود با تکمیل و بهره برداری از این تعداد طرح صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد باعث کاهش نرخ بیکاری و تحول چشمگیر اقتصادی شود.

   

   

  تبلیغات