شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۱ ب.ظ

بازسازی و بهسازی ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی در کشور

 •   معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ا میلیون و 950 هزار واحد روستایی و آسیب دیده در سطح کشور در طول 10 سال تا کنون بهسازی شده است. عزیزاله مهدیان در ...
 •  

  معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ا میلیون و ۹۵۰ هزار واحد روستایی و آسیب دیده در سطح کشور در طول ۱۰ سال تا کنون بهسازی شده است.

  عزیزاله مهدیان در گفت و گو با نصردنا افزود: احیای بافت فرسوده گچساران اولین نقطه درایجاد و پیاده سازی یک طرح جدید است.

  وی بیان کرد: ا میلیون و ۹۵۰ هزار واحد روستایی و آسیب دیده در سطح کشور در طول ۱۰ سال تا کنون بهسازی شده است.

  معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: این تعداد واحد روستایی از ابتدای آغاز طرح توسعه تا کنون بسازی شدند.

  مهدیان عنوان کرد: از این تعداد  ۱میلیون و ۶۰۰ هزارواحد مسکن روستایی در غالب بهسازی و باز سازی۳۵۰ هزار واحد نیز در مناطق سانحه دیده در کشورصورت گرفته است.

  وی گفت: تلاش می شود این روند نیز در قانون برنامه ششم ادامه پیدا کند.

  معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در ابتدای این طرح ۸ درصد از خانه های روستایی کشور مقاوم سازی یا دارای سازه بودند که در حال حاضر این میزان به ۴۰ درصد رسیده است.

  مهدیان بیان کرد: تلاش می شود تا پایان سال این میزان به ۷۵ درصد نیز برسد.

  وی افزود: هر سال در کشور ۲۰۰ هزار واحد روستایی سهمیه نوسازی وجود دارد که به آنها تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کار مزد ۵ درصد پرداخت می شود.

  معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در روستاهای کشور حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد.

  مهدیان اضافه کرد: واحدهایی با کمک نهادهای حمایتی اعم از بهزیستی و کمیته امداد و خانوادههای مستضعف علاوه بر پرداخت تسهیلات کمک های بلا عوض نیز در زمینه بهسازی واحد ها به آنها پرداخت می شود.

  وی گفت: خانواده های دارای دو معلول و یا بیشتر علاوه بر تسهیلات ۱۸۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در یافت خواهند کرد که این مبلغ از سوی بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تأمین می شود.

  معاون باز سازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات و کمک ها سازمان ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این راه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک می کند.

  مهدیان بیان کرد: از محل حساب سد حضرت  امام مبلغ ۳۵ میلیون رسیال برای بازسازی   ۱۲۰ هزار واحد مسکونی نیز در امسال و سال آینده کمک خواهد شد.

  وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰ تا ۱۵ هزار واحد از این تعداد را علاوه بر پرداخت تسهیلات به آنهایی که توان پرداخت نداشته و مستضعف هستند کمک خواهد کرد.

   

   

  تبلیغات