چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | ۰۰:۳۰ ق.ظ

پیام فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

 • بسم الله الرحمن الرحیم «دوران دفاع مقدّس برای ملّت ما ظرفیت و موقعیتی بود که این ملّت بتواند اعماق جوهره ی خودش را در ابعاد مختلف نشان دهد و نشان داد.» امام خامنه ای (مد ظله ...
 • بسم الله الرحمن الرحیم

  «دوران دفاع مقدّس برای ملّت ما ظرفیت و موقعیتی بود که این ملّت بتواند اعماق جوهره ی خودش را در ابعاد مختلف نشان دهد و نشان داد.» امام خامنه ای (مد ظله العالی)

  هفته دفاع مقدس یادآور روزهای حماسه، رشادت، ایثار و ازخودگذشتگی غیور مردانی است که اقتدار و استقلال امروز کشور مرهون صلابت، استقامت، پایداری و مجاهدت های آن‌ هاست که با ایثار و فداکاری جلوه های زیبایی به نمایش گذاشته و دفاع مقدس را به یکی از افتخارات ماندگار تاریخ ایران به ثبت رساندند.

  امسال هفته دفاع مقدس با اربعین حسینی تقارن دارد که قطعا مسیری که شهدا رفتند، در ادامه مسیر و مکتب امام حسین علیه السلام است و سعی کرده ایم از این شور و شعور حسینی حداکثر استفاده را کنیم.

  یادآوری آن روزها و پاسداشت خاطره شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران عزیز یک وظیفه ملی است و باید فرهنگ شهادت و ایثار را ترویج دهیم و با الگوگیری از آن فرهنگ نجات بخش، نگذاریم مجاهدت ها به فراموشی سپرده شود و همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در جهت اعتلا و سربلندی کشور عزیزمان در همه عرصه ها تلاش نماییم.

  مطالعه تاریخ چهل و سه ساله انقلاب اسلامی به خوبی نقش مهم جوانان را در پیشرفت روزافزون ایران در عرصه های مختلف به ویژه علمی نمایان کرده است؛ در چهل سال گذشته، در هر عرصه ای که جوانان متعهد و انقلابی ورود پیدا کردند، به خوبی خوش درخشیدند و امروز هم با ورود انقلاب اسلامی به دهه پنجم، نقش جوانان متعهد بیش از پیش موثر، راه گشا و مورد توجه است.

  امروز یکی از وظایف ما تربیت نسل جوان -مومن، انقلابی عازم-پای کار و تحصیل کرده با انگیزه برای حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای انقلاب است.

  امروز جوانان گام دوم انقلاب در عرصه های مختلف در حال جهاد هستند و هر روز گوشه ای از رشادت آنان را شاهد هستیم.

  اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمود مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به رهبر معظم انقلاب و ملت شهید پرور ایران اسلامی به خصوص مردم شریف، شهرستان گچساران تبریک عرض نموده و از حماسه آفرینی جانبازان، آزادگان، ایثارگران و صبر و استقامت بی مثال خانواده محترم آنان به ویژه خانواده معظم شهدا تقدیر و تشکر می نمایم و از خداوند متعال توفیق پاسداری از خون شهدا و رهروی راه آن عزیزان را برای همگان مسئلت دارم.

  سرهنگ دوم پاسدار باقر پسنده
  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گچساران

  تبلیغات