یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۷ ب.ظ

رییس و پرسنل اداره منابع طبیعی باشت با امام جمعه شهرستان دیدار کردند

 • رییس و پرسنل اداره منابع طبیعی باشت با امام جمعه شهرستان دیدار کردند. به گزارش نصردنا در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین امید گنجه امام جمعه شهرستان به بیان رهنمودهایی در زمینه حفاظت از انفال ...
 • رییس و پرسنل اداره منابع طبیعی باشت با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.
  به گزارش نصردنا در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین امید گنجه امام جمعه شهرستان به بیان رهنمودهایی در زمینه حفاظت از انفال پرداختند و بیان نمودند حفاظت از منابع طبیعی و انفال یک کار قرآنی و معنوی می باشد و فعالیت در این زمینه خدمتی با رنگ و بوی معنوی می باشد. بطوری که به حفاظت از انفال در قرآن کریم و احکام فقهی تاکیدات زیادی شده است.

  حجت الاسلام امید گنجه اظهارکرد: حفاظت از انفال و ثروت های عمومی از مهمترین وظایف عموم مردم در قبال حفاظت از منابع ملی است.

  وی افزود: یکی از بزرگترین مخاطراتی که امروزه منابع ملی و طبیعی را تهدید می کند بحث زمین خواری ها و تعرضات غیرقانونی به حریم طبیعت است که انتظار می رود در این خصوص برخرود قاطع صورت گیرد.

  امام جمعه شهرستان باشت تصریح کرد: حفظ وحراست از منابع طبیعی و نگهداری آنها برای نسل های آینده باید به یک فرهنگ پایدار در جامعه تبدیل شود.

  وی تاکیدکرد: خدمات و زحمات کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری در حفظ و حراست از جنگلها و مراتع به خصوص در زمان آتش سوزی ها قدردانی کرد.

  در ادامه سید حمید حسینی رییس اداره منابع طبیعی به ارائه خلاصه ای از عملکرد و اقدامات شاخص اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان پرداختند و بر لزوم مشارکت همگانی و همکاری همه جانبه در حفاظت از منابع طبیعی تاکید کردند. ایشان بیان نمودند فرهنگسازی در حوزه منابع طبیعی لازمه حفاظت از منابع طبیعی و توسعه پایدار است.

  تبلیغات