یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۷ ب.ظ

واکنش رئیس راه و شهرسازی گچساران نسبت به ادعای شهردار دوگنبدان مبنی برتخریب غیرقانونی فضای سبز خیابان شفا(کوی ۵۰۰ دستگاه) توسط این اداره

 • "رئیس راه و شهرسازی گچساران نسبت به ادعای شهردار دوگنبدان مبنی برتخریب غیرقانونی فضای سبز خیابان شفا(کوی 500 دستگاه) توسط این اداره واکنش نشان داد. به گزارش نصردنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، ...
 • “رئیس راه و شهرسازی گچساران نسبت به ادعای شهردار دوگنبدان مبنی برتخریب غیرقانونی فضای سبز خیابان شفا(کوی ۵۰۰ دستگاه) توسط این اداره واکنش نشان داد.
  به گزارش نصردنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب، سعید گندمکار،رئیس راه و شهرسازی گچساران در مطلبی ارسالی به این پایگاه خبری تحلیلی نسبت به ادعای شهردار دوگنبدان مبنی برتخریب غیرقانونی فضای سبز خیابان شفا(کوی ۵۰۰ دستگاه) توسط این اداره، واکنش نشان داد.

  متن این جوابیه به این شرح است.

  بنام خدا

  هیچ بی شرمی و وقاحتی چون بهتان زدن نیست . حضرت علی (ع )

  شهروندان عزیز و مسئولان محترم گچساران

  سلام

  اخیرا شهردار محترم دوگنبدان با انتشار ویدئویی در خصوص رفع تصرف قانونی اداره راه و شهرسازی “گچساران ” اتهامات کذب و ناروایی را به این نهاد نسبت داده که ضمن پیگیری قضایی مطالبی را برای روشن شدن افکار عمومی به شرح ذیل ارائه می شود .

  ۱_زمین مذکور برخلاف ادعای عجیب شهردار محترم که مدعی در تملک شهرداری گچساران و دارای کاربری فضای سبز بوده در تملک اداره راه و شهرسازی شهرستان گچساران بوده در پلاک راه شهرسازی آن نیز موجود است . پیشنهاد می شود جناب ظفری مستندات قانونی ادعای خود را منتشر نمایند.

  ۲_ شهردار محترم در این کلیپ ساختگی تاکید می کند که زمین مذکور در طرح تفصیلی شهر دارای کاربری فضای سبز بوده و اداره راه و شهرسازی حق فروش و یا واگذاری آن را ندارد. پیشنهاد می شود شهردار محترم دوگنبدان پس از چهار سال تجربه شهرداری قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها که در قالب ماده واحده بوده مطالعه نمایند .

  در قانون ذکر شده به صراحت اعلام می نماید كليه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمانها، نهادها، شركت‌هاي دولتي يا وابسته به دولت و شهرداري ها و مؤسساتي كه شمول قانون بر آنها‌مستلزم ذكر نام باشد، مكلف مي‌باشند در طرح‌هاي عمومي يا عمراني كه ضرورت اجراء آنها توسط وزير يا بالاترين مقام دستگاه اجرايي با رعايت‌ضوابط مربوطه تصويب و اعلان شده باشد و در اراضي و املاك شرعي و قانوني اشخاص اعم از ‌حقيقي و حقوق) قرار داشته و در داخل محدوده‌شهرها و شهرك ها و حريم استحفاظي آنها باشد، پس از اعلام رسمي وجود طرح، حداكثر ظرف مدت ۱۸ ماه نسبت به انجام معامله قطعي و انتقال‌اسناد رسمي و پرداخت بهاء يا عوض آن طبق قوانين مربوطه اقدام نمايند در غیر این صورت مطابق تبصره یک همین ماده واحده ‌مالكين املاك واقع در طرح از كليه حقوق مالكانه مانند احداث يا تجديد بنا يا افزايش بنا و تعمير و فروش و اجاره و رهن و غيره برخوردارند.

  شهردار محترم اظهار می دارد که این طرح مربوط به سال ۱۳۷۵ می باشد که بر فرض صحت گفتار ، پس مطابق قانون ۱۸ ماه پس از واگ�

  تبلیغات