یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۶ ب.ظ

پیام تبریک نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن

 • به گزارش نصردنا ، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس در پیامی فرا رسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن را تبریک گفت. روزهای پایانی مردادماه که از راه می‌رسند، یادها غبار ۲۶مرداد را از ...
 • به گزارش نصردنا ، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس در پیامی فرا رسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن را تبریک گفت.

  روزهای پایانی مردادماه که از راه می‌رسند، یادها غبار ۲۶مرداد را از نو می‌زدایند، روزی که صدای بال پرستوهای مهاجر سرتاسر فضای ایران اسلامی را فرا می‌گیرد، روزی که سرنوشتی پر از شور و شوق در این آب و خاک رقم خورد و سمفونی دلنواز بازگشت نواخته شد تا درگوشه گوشه‌ی این سرزمین، معصومانه‌ترین نگاه‌ها به بازگشت پرستوها دوخته شود.
  امروز سالگرد روزی است که پرستوهای مهاجر عشق، پشت پلک خیس عاطفه در تکاپو بودند، روزی که صبح زودتر از دیدگان خواب‌آلود خورشید به سراغ چشم‌های پرامید و لبریز از هیجان خونین بالان از سفر برگشته، آمده بود.
  روزی که هیاهوی باد دوباره گیسوان بید سر کوچه را پریشان می‌کرد، روزی که چشم‌های خیس سخن می‌گفتند ،دست‌ها برای به آغوش کشیدن یاران از سفر برگشته باز می شدند.
  و امروز باز در هیاهوی نفس‌گیر کرونا دفتر خاطرات آن روز را که باز می‌کنم بوی عطر بازگشت تمام فضای اتاق را فرا می‌گیرد.
  ۲۶مرداد ماه یادآور سال‌های دفاع جانانه از پشت خاکریز زندان‌های مخوف رژیم بعث عراق، آن جا که شکنجه‌های ویرانگر غیرانسانی در برابر غیرت وعزت کم آورد ،آن جا که مردان قبیله صبر، غیرت وعزتمندی را از دل زندان‌های ترسناک و نمور عراق به دنیا آموختند، آن جا که بدن‌های کبود شده، استخوان‌های شکسته شده، صورت‌های مشت و سیلی خورده در برابر وسوسه‌ها کم نیاوردند، می‌باشد.

  این روز را باید خجسته داشت و به آزادگان بزرگوار و ملت غیرتمند این سرزمین آسمانی تبریک گفت.
  سیدناصر حسینی‌پور
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

  تبلیغات