یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۰ ب.ظ

دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون اول رئیس جمهور

 • کلانتری در ابتدای این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت آتش سوزی های اخیر در جنگل های استان ارائه نمودند به گزارش نصردنا ، وی نیازهای استان در خصوص مقابله با آتش سوزی ها را مطرح کردند ...
 • کلانتری در ابتدای این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت آتش سوزی های اخیر در جنگل های استان ارائه نمودند
  به گزارش نصردنا ، وی نیازهای استان در خصوص مقابله با آتش سوزی ها را مطرح کردند و پیشنهادهای لازم را بیان نمودند.
  در این دیدار خسارات سیل اخیر در برخی مناطق استان به معاون اول رئیس جمهور گزارش داده شد.
  در این دیدار برآورد خسارت ها و برنامه ریزی برای کمک به زیرساخت های مناطق روستایی و عشایری واهالی مناطق سیل زده که در سیل اخیر باغات ومنازل آنها دچار آسیب شدند مورد بررسی قرار گرفت و به معاون اول رئیس جمهور گزارش شد.

  در این دیدار همچنین گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات بعمل آمده برای احداث وتعمیر منازل زلزله زده شهر سی سخت و روستاهای خسارت دیده ارائه شد.
  استاندار در این دیدار نیازهای مردم مناطق زلزله زده را مطرح کرد و گفت: هرچند دولت و سازمان های مختلف اقدامات خوبی در مناطق زلزله زده انجام دادند اما این مناطق نیاز به کمک های بیشتری دارند.
  همچنین راهکارها و پیشنهادهایی برای ساخت و ساز بهتر و بهسازی مناطق مختلف شهری و روستایی در دیدار با معاون اول رئیس جمهور از سوی استاندار مطرح شد.
  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست گزارشی درباره تنش آبی در مناطق مختلف شهری و روستایی استان ارائه داد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سال گذشته با افت و کاهش شدید منابع آبی مواجه شده است.
  وی افزود: هم اکنون قریب به ۲۰۰ روستای استان به دلیل وضعیت کم آبی با تانکر آبرسانی می شوند.
  معاون اول رئیس جمهور نیز در این دیدار از اقدامات انجام گرفته از سوی مدیریت استان قدردانی کرد.
  دکتر اسحاق جنهانگیری در این دیدار ضمن تقدیر از رشادت ها و شجاعت های مردم شریف استان در دوران های مختلف، مردم استان را مردمی غیور و شجاع توصیف کردند که همیشه نقش پررنگی در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی داشته اند.
  معاون اول رئیس جمهور دستور دادند که پیشنهادها و راهکارهای ارائه شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سریعا مورد پیگیری قرار گیرند.
  در این دیدار مقرر شد به دستور معاون اول رئیس جمهور هفته آینده نیز نشست ویژه ای درباره جنگل های زاگرس برگزار شود و آخرین تصمیمات برای اقدام به موقع ولازم در این نشست داده خواهد شد.
  استاندار همچنین ضرورت استقرار دائمی بالگرد در استان را تاثیرگذار دانست و گفت: این بالگرد می تواند اقدامات به موقعی برای مهار آتش سوزی ها و سرعت بخشی به اطفای حریق به ویژه در ارتفاعات استان کهگیلویه و بویراحمد که استانی با توپوگرافی خاص و ارتفاعات صعب العبوری است کمک شایانی کند.
  استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدرشناسی از موافقت با راه اندازی پایگاه ثابت بالگردی در استان، ضرورت استقرار دائم بالگرد در استان را مطرح کرد که معاون اول رئیس جمهور قول مساعد داد که سریعا پیگیری شود و بالگرد دائم به زودی در استان مستقر شود.
  در این دیدار از نیروهای عمل کننده دراطفاء حریق که بیشترین تلاش را داشتند قدردانی شد و از اینکه پنج فروند بالگرد در آتش سوزی های اخیر به کمک استان آمدند ازپیگیری سازمان بحران وهمکاری ستادکل و هلال احمر تقدیر شد.
  معاون اول رئیس جمهور از کمک ها ،همکاری و همیاری و یاری رساندن مردم استان در همه مقاطع خاص به ویژه در حوادث تاکید و از حضور میدانی مسئولان استان قدردانی نمود.گفتنی است استاندار در دیداری جداگانه با رئیس دفتر رئیس جمهور گزارشی نیز از آخرین وضعیت آتش سوزی ها و اقدامات استان، آخرین وضعیت شهرها و روستاهای آسیب دیده از زلزله سی سخت و همچنین مهمترین اقدامات مقابله با ویروس کرونا ارائه دادند. حسین کلانتری ضمن تقدیر از اقدامات ارزنده دولت در استان، خواستار توجه بیشتر به استان شد. دکتر واعظی در این دیدار با تقدیر از پیگیری های مستمر استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت : مطالبات و نیازمندی‌های استان که از سوی استاندار در این دیدار مطرح شد به جد پیگیری و اقدام خواهد شد.

  تبلیغات