یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۲ ب.ظ

۲۰۰ میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت تندباد و باران به بخش کشاورزی گچساران و باشت

 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برآورد اولیه تند باد و باران شدید اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان به زیر بخش های مختلف گچساران و باشت خسارت وارد کرده است. الیاس تاج الدینی در ...
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برآورد اولیه تند باد و باران شدید اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان به زیر بخش های مختلف گچساران و باشت خسارت وارد کرده است.

  الیاس تاج الدینی در گفت‌وگو با نصردنا اظهار کرد: تندباد و باران شدید در چند روز اخیر خسارتهای زیادی را به زیر بخش های مختلف کشاورزی وارد کرده است.

  وی بیان کرد: در برآورد اولیه در دو شهرستان گچساران و باشت افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان به زیربخش های کشاورزی خسارت وارد شده است.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در دو شهرستان گچساران و باشت به یک هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات و کشت گیاهان دارویی ، سر آب بنده ها و کانال های آبیاری حدود ۷۰ درصد خسارت وارد شد.

  تاج الدینی عنوان کرد: این خسارت ها بیشتر در مناطق رودبال، شاه بهرام و آرو و گچساران بوده است.

  وی گفت: از جمله خسارت  تندباد و باران شدید می توان به گیاهان دارویی و تخریب یک سردخانه در حال احداث با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در باشت، ریزش میوه ها در باغات گچساران اشاره کرد.

  رئیس سازمان‌جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در حال جمع آوری خسارت وارد شده به بخش های مختلف کشاورزی هستیم و پس از تکمیل آنها را به مدیریت بحران استانداری و کشور ارائه خواهیم کرد.

  تبلیغات