شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۶:۵۴ ب.ظ

دومین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ها و چالش ها در گچساران برگزارشد+تصاویر

 • فرماندار گچساران گفت: در بخش مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن در شهرستان گچساران اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. به گزارش پایگاه خبری نصردنا ، علیرضا اتابک در دومین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ...
 • فرماندار گچساران گفت: در بخش مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن در شهرستان گچساران اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
  به گزارش پایگاه خبری نصردنا ، علیرضا اتابک در دومین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ها و چالش ها در گچساران افزود: با توجه به وجود بیماری کرونا و مکان سر بسته و خوب نبودن وضعیت گچساران در این خصوص راضی به برگزاری این همایش نبودم.
  وی بیان کرد: در بخش مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن در شهرستان گچساران اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.
  فرماندار گچساران با اشاره به اینکه در بخش مبارزه با مواد مخدر اقداماتی صورت گرفته که مردم از آنها مطلع نباشند، تصریح کرد: در بخش مبارزه با کشت خشخاش و امحاء آن اقدامات موثری انجام شد که دست سوداگران مرگ را کوتاه کرد.
  اتابک عنوان کرد: با آگاهی سازی و اقدامات خوب شاهد کاهش مصرف مواد مخدردر گچساران هستیم.
  وی گفت: با تدبیر و اقدامات مناسب و فرهنگ سازی باید زمینه های اعتیاد را در جامعه کاهش داد.
  فرماندار گچساران با عنوان اینکه وجود تشکل های مردم نهاد در مقابله با اعتیاد بسیار حائز اهمیت است ، خاطر نشان کرد: هرجا نقش مردم در اجتماع وجود داشت در آن کار موفق شدیم در زمینه کاهش اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نیز این امر صدق می کند.
  اتابک بیان کرد: تغییر بافت شهری به نوعی در کاهش اعتیاد تاثیر گذاربوده ، زیرا با احداث فضاهای آموزشی، ورزشی، پارک ها، کتابخانه ها جوانان وقت خود را درانها سپری خواهند کرد.
  وی افزود: در شهرستان گچساران ۳۲ زمین چمن مصنوعی وجود دارد که جوانان این شهرستان بیشتر وقت خود را در آنها سپری می کنند که خود در جذب کمتر جوانان به مواد مخدر بسیار تاثیر گذار بوده است.
  فرماندار گچساران ادامه داد: اگر زمینه های تغییر محیطی را به وجود بیاوریم آمار مواد مخدر باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.
  جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران در این همایش نیز اضافه کرد: آسیب های اجتماعی بلاهای خانمان سوزی هستند که در هر جامعه ای هم اگر رسوخ کنند تا نابودی جامعه پیش خواهد رفت.
  سرهنگ سعادت الله عزیزی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مقابله آسیب اجتماعی است، اظهار کرد: هرچند مشکلات اقتصادی ، تورم و گرانی ها خود به نوعی آسیب زا می باشند ولی می توان در سطح کلان به این موضوعات هم رسیدگی کرد تا مرتفع شوند.
  وی گفت: آسیب های اجتماعی هم می تواند تنها درمنطقه ای شکل بگیرد و مشکلاتی فراوانی نیز برای آن منطقه بوجود بیاورند.
  جانشین فرمانده سپاه ناحیه گچساران تصریح کرد: انتظار می رود تا مسئولین و مردم در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی تلاش کنند .
  عزیزی بیان کرد: سه گروه افراد اعم ازافراد ثروتمند که برای تفریح به مواد مخدر درو آوردند ، افرادی که بخاطر فشارهای مختلف زندگی در دام اعتیاد افتاده اند و جوانانی که بخاطر اقتضای سن ،دوستان ناباب و محیط و نا آگاهی بهع سمت مواد مخدر رفته داند.
  وی گفت: ناحیه مقاومت بسیج گچساران در زمینه مسائل امنیتی و نیز درمبارزه با مواد مخدر در کنار نیروی انتظامی کارهای علمی، آموزشی و اجتماعی در کاهش آسیب های اجتماعی را در برنامه دارد،هرچند برخی محلات آسیب پذیر شهر هم شناسایی شده و اقدامات موثری در راستای پیشگیری از مواد مخدر نیز صورت گرفته است.
  به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، دومین همایش منطقه ای اعتیاد،چهره ها و چالش ها با محورهای جوانان و اعتیاد،اعتیاد و چالش ها،بررسی عوامل خطرزا و زمینه ساز اعتیاد،تغییر چهره اعتیاد و علل گرایش به مواد صنعتی و محرک های جدید در سالن جلسات تالار فرهنگیان گچساران برگزار ش.
  در این همایش از فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدربا اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر کردند.


  تبلیغات