دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
سیاسی

چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۶ ب.ظ

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۴۷۰ میلیارد ریال به پروژه های گچساران و باشت خبر داد

 • مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سالجاری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال به پروژه های تامین آب و ساماندهی رودخانه در حوزه گچساران و باشت اختصاص یافته است. به گزارش پایگاه ...
 • مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سالجاری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال به پروژه های تامین آب و ساماندهی رودخانه در حوزه گچساران و باشت اختصاص یافته است.
  به گزارش پایگاه خبری نصردنا رسول فرهادی در جلسه بررسی پروژه ها و طرح های عمرانی گچساران افزود: پروژه های آب با سایر پروژه ها متفاوت است.
  وی بیان کرد: در سالجاری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال به پروژه های تامین آب و ساماندهی رودخانه در حوزه گچساران و باشت اختصاص یافته است.
  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد : مهمترین پروژه ها در این دو شهرستان اعم از پروژه تامین آب اراضی امام زاده حعفر ، خان احمد ، ساماندهی رودخانه باشت و دیل ، تامین آب اراضی روستاهای پشه کان ، ناز مکان ، دشت مور، تنگ انگشترک و آبرزی و تکمیل ایستگاه پمپاژ لیشتر اشاره کرد.
  فرهادی با اشاره به ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه در فاز تنگ انگشترک و پیشرفت ۳۵درصد در بخش آبرزی عنوان کرد: برای تامین آب تنگ انگشترک و آبرزی در سال ۹۷ بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال پرداخت شد .
  وی گفت : برای این‌پروژه در سالجاری نیز ۶۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که ۲۲میلیارد ریال در نظر گرفته شد و از این‌میزان ۱۵ میلیارد ریال پرداخت گردیده است.
  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویر احمد خاطر نشان کرد: درخواستی توسط شورای روستای دیل جهت احداث یک سد در این‌منطقه ارائه شد.
  فرهادی بیان کرد: در این راستا مطالعات آغاز و تیم های فنی از محل بازدید کردند و گزینه هایی که مد نظر افراد بومی و کارشناسان شهرستان در مرحله اولیه کار بود بررسی شد.
  وی افزود: گزینه ها تا کنون ضوابط و شرایط لازم را برای احداث سد نداشتند و همکاران ما به دنبال این هستند که سدهای خارج از بستر را یافته و یا سدهایی که بتوانند بخشی از سیلاب را در مناطق مناسب ذخیره کنند.
  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویر احمد ادانه داد: تلاش می شود تا مشکلات پروژه های گچساران مرتفع و هرچه زودتر تکمیل و به بهره برداری برسند.

  برچسب‌ها: ، ،
  تبلیغات