چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
سیاسی

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۴ ق.ظ

مدیر جهاد کشاورزی گچساران از برداشت ۸ هزار تن لیمو ترش در این شهرستان خبرداد

 • مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: تا کنون از یک هزار و 700 هکتار باغات گچساران بالغ بر 8 هزار تن لیمو ترش برداشت شده است. " سید عبدالوهاب پورالحسینی " در گفت و گو با پایگاه ...
 • مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: تا کنون از یک هزار و ۷۰۰ هکتار باغات گچساران بالغ بر ۸ هزار تن لیمو ترش برداشت شده است.

  ” سید عبدالوهاب پورالحسینی ” در گفت و گو با پایگاه خبری نصردنا افزود: ۸۵ درصد از باغات گچساران زیر کشت لیموترش قرار دارد که برداشت این محصول در شهرستان از مرداد ماه آغاز و   رو به اتمام است.

  وی بیان کرد: تا کنون از یک هزار و ۷۰۰ هکتار باغات گچساران بالغ بر ۸ هزار تن لیمو ترش برداشت شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: برداشت عملکرد متوسط در باغات لیمو ترش این شهرستان هر هکتار ۴۰ تن می باشد و حدود ۴۰۰ بهره بردار در این خصوص فعالیت می کنند.

  پورالحسینی عنوان کرد: کشت لیمو ترش بیشتر در مناطق پاکوه، کلاغ نشین، ماهور باشت ، دشت امام زاده جعفر، لیشتر و خیرآباد گچساران انجام می شود.

  وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۱ هزار هکتار اراضی و کشاورزی و باغات وجود دارد، عنوان کرد: از این میزان دو هزار و ۲۰۰ هکتار باغات و مابقی کشاورزی و ۱۱ هزار هکتار از اراضی آبی و مابقی دیم است.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران خاطر نشان کرد: در این شهرستان ۳۱۰ هکتار از اراضی زیر کشت برنج قرار دارد که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

  پورالحسینی بیان کرد: برداشت برنج در گچساران آغاز شده و پیش بینی می شود حدود ۶ الی ۷ تن درهرهکتار از شالیزارهای این شهرستان برداشت شود.

  وی افزود: کشت برنج در مناطق شامبراکان، نازمکان، آرو، گبرستان و سر تیره این شهرستان صورت گرفته است.

   

  برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،
  تبلیغات