جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
سیاسی

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | ۰۰:۱۲ ق.ظ

مدیر جهاد کشاورزی گچساران : کشت زعفران برای اولین بار در ۳ هزار متر مربع از اراضی روستای این شهرستان انجام می شود

 • مدیر جهاد کشاورزی گچساران از کشت زعفران برای اولین بار در ۳ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی گچساران خبر داد. سید عبدالوهاب پورالحسینی در گفت و گو با پایگاه خبری نصردنا افزود: در راستای رونق ...
 • مدیر جهاد کشاورزی گچساران از کشت زعفران برای اولین بار در ۳ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی گچساران خبر داد.
  سید عبدالوهاب پورالحسینی در گفت و گو با پایگاه خبری نصردنا افزود: در راستای رونق کشاورزی و بالا رفتن درآمد کشاورزان برای اولین بار کشت زعفران از سوی جهاد کشاورزی انجام می شود.
  وی بیان کرد: کاشت زعفران برای اولین بار با مشارکت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامیدر غال طرح منظومه روستایی در روستاهای گچساران اجرا خواهد شد.
  مدیر جهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: در همین راستا بالغ بر ۹۵۰ کیلوگرم پیاز زعفران برای کشت در روستاهای هدف سفارش داده شده است.
  پورالحسینی عنوان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه حمل پیازچه زعفران را بر عهده گرفته و آنها را به ۱۴ متقاضی در گچساران تحویل دادند.
  وی گفت: به هر متقاضی ۲۰ الی ۳۰۰ کیلو گرم پیاز زعفران که به قیمت بالغ بر ۵۵ هزار ریال خریداری شده تحویل گردیده است.
  مدیر جهاد کشاورزی گچساران خاطر نشان کرد: در حال حاضر کاشت زعفران در روستای انجیر سباه انجام‌خواهد شد و در صورت موفق بودن این طرح در روستاهای ۴ حوزه دیگر نیز اجرا می شود.
  پورالحسینی بیان کرد: در روستاهای آبچیرک، دیل و آرو، امامزاده جعفر، پشه کان ، گناوه لری ، گدار شهری، چهاربیشه علیاء و سفلی، مارین برای سالهای آینده برای کشت زعفران اعلام آمادگی کردند.
  وی افزود: برای سال اول بالغ بر یک هزار و ۸۵۰ کیلوگرم در گچساران جهت کشت زعفران تفاهم نامه داریم.
  مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: به محض برداشت زعفران شرکت به قیمت روز از کشاورزان آن را خریداری می کند.
  پورالحسینی اضافه کرد: کشت زعفران در گچساران از اوایل مهرماه آغاز و حدود دوماه بعد نیز در آذرماه برداشت آن انجام‌ می شود.
  وی گفت : جهاد کشاورزی به صورت آنلاین توسط کارشناسان آموزش کشت زعفران را به متقاضیان‌انجام خواهد داد.
  مدیر حهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: پیش بینی می شود در هر هکتار حدود ۵ کیلوگرم زعفران به ارزش بالغ بر ۱ میلیارد ریال برداشت شود.
  پورالحسینی عنوان کرد: در روستای انجیر سیاه بالغ بر ۳ هزار متر از اراضی کشاورزی زیر کشت زعفران می رود.

  برچسب‌ها: ، ، ، ، ،
  تبلیغات