جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
سیاسی

چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۷ ب.ظ

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران: مردم پروتکل های بهداشتی را به جدرعایت کنند/ مرحله جهارم طرح غربالگری اجرا می شود

 • 8به گزارش پایگاه خبری نصردنا آرین غلامیان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس افزود: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تا کنون در شهرستان گچساران بالغ بر ۴ هزار و ۵۳۵ تست کرونا ...

 • ۸به گزارش پایگاه خبری نصردنا آرین غلامیان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس افزود: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا تا کنون در شهرستان گچساران بالغ بر ۴ هزار و ۵۳۵ تست کرونا صورت گرفته است.
  وی بیان کرد: از تعداد تست های انجام شده کرونا بالغ بر ۲۷.۴ درصد مثبت ، که ۴۵درصد خانم و ۵۵درصد آقا بوده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: از مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا۹۰درصد در سطح شهر و۱۰ درصد نیز در مناطق روستایی می باشند.
  غلامیان عنوان کرد: یک سوم از جمعیت کارمند این شهرستان به این بیماری مبتلا شدند.
  وی گفت: تاکید می شود که ادارات و مردم پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و ادارات از ارائه خدمات به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمیکنند ، خود داری کنند و امیدواریم تا ادارات همکاری لازم را با شبکه بهداشت ودرمان انجام دهند.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطر نشان کرد: گشت های شبکه بهداشت و درمان سرزده از ادارات و بانک ها بازدید کرده و آنها را در راستای احرای پروتکل های بهداشتی رصد می کنند و اگر با تخلفی مواجه شوند به آنها تذکر داده و باز تکرار شد به فرماندار شهرستان گزارش داده می شود.
  غلامیان بیان کرد: در شهرستان گچساران درحال حاضر ۳۵ بیمار کرونایی بستری می باشد که از این تعداد ۴ بیمار بالای ۵۰ ستل سن در icu به سر می برند.
  وی افزود: با توحه به آغاز فصل پاییز نگرانی شیوع آنفولانزا به دلیل شباهت عِلائم آن به کرونا نگرانی هایی رو به وجود آورده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: با توجه به محدودیت تخت های بیمارستانی و خستگی کادر درمان و آغاز فصل پاییز از مردم انتظار می رود با جدیت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
  وی گفت: در حال حاضر دو متخصص بیماریهای عفونی بیماران کرونایی را در کنار دیگر متخصصان این شهرستان ویزیت می کنند.
  غلامیان اضافه کرد: در کل کشور با محدودیت داروی تخصصی رمدسیویر روبرو هستیم.
  وی گفت: روزانه از مدارس با توحه به استقبال کم حضوری دانش آموزان بازدید و احرای پروتکل ها و گندزدایی در آنها رصد می شود.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: اصناف این شهرستان تا کنون همکاری خوبی در خصوص اجرای پروتکل های بهداشتی داشتند و لی در مبارزه با ویروس کرونا همکاری بیشتری از کسبه بازار طاب میزشود.
  غلامیان در خصوص توزیع واکسن آنفلانزا عنوان کرد: توزیع این واکسن توسط وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بین استانها برای استفاده افراد بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماریهای زمینه ای و زنان باردار انجام‌می شود.
  وی با تاکید بر اینکه جهت فروش ماسک بر داروخانه های شهرستان نظارت کامل وجود دارد، افزود: اگر داروخانه ای قیمت مصوب را برای فروش ماسک رعایت نکند به صورت قانونی با آن برخورد می شود.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران تاکید کرد: در حال حاضر در این شهرستان کمبود ماسک‌وجود ندارد و تا کنون دوکارگاه تولید ماسک غیر مجاز پلمپ شده است.
  غلامیان اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن پاییز باید به شبیه بودن علائم بیماری آنفولانزا و کرونا دقت کرد با در نظر گرفتن این‌موضوع ااز این‌پس بیماران می ترسند که به کرونا مبتلا شده باشند در صورتی که شاید آنفولانزا بیماری آنها باشد.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران بیان کرد: در همین راستا طرح غربالگری مرحله جهارم در بیمارستانها و مراکز بهداشت این شهرستان اجرا می شود در این طرح سبک و معاینه بیمار ها طوری انجام خواهد شد که در راستای تشخیص بیماری اشتباهی صورت نگیرد.
  غلامیان بیان کرد: ۴ مرکز بهداشت در گچساران وجود دارد که مرکز بهداشت زنده یاد شکیبایی به عنوان‌پایگاه معین برای شناسایی بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.
  وی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون در گچساران بالغ بر ۳۶ بیمار کرونایی فوت شده است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره بر اینکه با فرا رسیدن فصل پاییز ما آمادگی کامل را در راستای خدمات به بیماران داریم، اضافه کرد: بالغ بر ۹۰ الی ۱۰۰ تخت در بیمارستانهای شهید رجایی، بی بی حکیمه و شرکت نفت شهرستان آماده است تا در صورت نیاز به بیماران کرونا خدنات دهد ودر حال حاضر ۲ بخش کرونایی در بیمارستان شهید رجایی این شهرستان فعال است .
  غلامیان ادامه داد: توصیه می شود شهروندان تمام‌پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند تا بتوانیم فصل پاییز و زمستان را نیز پشت سر بگذاریم.

  برچسب‌ها: ، ، ، ، ،
  تبلیغات