پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی

سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۹ ب.ظ

افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان/ تعدادمبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۵۲۴ نفررسید

 • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به  کووید 19  کهگیلویه و بویراحمد را در شانزدهمین روز از اردیبهشت ماه ۹۹، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز ...
 • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به  کووید ۱۹  کهگیلویه و بویراحمد را در شانزدهمین روز از اردیبهشت ماه ۹۹، اعلام کرد.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان پناه گفت: از مجموع ۸۰جواب دریافت شده از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج، ۷ مورد مثبت مبتلا به کرونا شناسایی شد.

  وی اذعان داشت: ۲بیمار مرد و ۴ بیمار زن در شهرستان کهگیلویه و ۱ بیمار زن در شهرستان دنا شناسایی که با احتساب این موارد، شمار مبتلایان استان به ۵۲۴ نفر رسید.

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: ۶ نفر از این بیماران با موارد مثبت در ارتباط بوده و از خوشه های قدیمی هستند.

  وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه جدی مردم به توصیه های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس، ابراز داشت: ساده انگاری ویروس کرونا عواقب احتمالی زیادی را به همراه دارد.

  وی یادآور شد: مشخص نیست که آیا دما و آب و هوا می‌تواند روی انتشار کرونا تأثیرگذار باشد یا خیر. برخی از ویروس‌های دیگر مانند سرماخوردگی عمومی و آنفلوانزا در فصل سرما منتشر می‌شوند، اما این بدان معنا نیست که امکان بیمار شدن با این ویروس‌ها در ماه‌های دیگر وجود ندارد.برای مثال در استانهای گرمسیری مانند خوزستان و هرمزگان که در روزهای اخیر هوا گرم شده است نیز روزانه موارد مثبت زیادی از کرونا ویروس شناسایی می شوند. بنابراین ضروری است مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت و به تذکرات وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی توجه نمایند.

  تبلیغات