پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی

یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۹ ب.ظ

کشتارگاه مرغ گچساران بخاطر اطمینان خاطر مردم تعطیل شد

 • به گزارش نصردنا به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج از صبح امروز اخباری مبنی بر مشکلات بازار مرغ در شهرستان گچساران و ارتباط آن با ویروس کرونا داشتیم که برخی با برقرار تماس تلفنی با ...
 • به گزارش نصردنا به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج از صبح امروز اخباری مبنی بر مشکلات بازار مرغ در شهرستان گچساران و ارتباط آن با ویروس کرونا داشتیم که برخی با برقرار تماس تلفنی با دفتر خبرگزاری فارس و یا از طریق فضای مجازی ابراز نگرانی می‌کردند.
  در همین خصوص با دکتر عدبالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تماسی برقرار کردیم که وی در پاسخ گفت: از روز گذشته ما نیز شنیدیم که خواهر یکی از کارگران کشتارگاه مرغ گچساران به کرونا مبتلا شده و کارگر نیز بر سر کار حاضر نشده است.
  وی گفت: شب گذشته ۴ بار مرغ در کشتارگاه گچساران ورود کرد که قبل از دستور ما یکی از بارها کشتار شده بود.
  این مسوول افزود: از کشتار ۳ بار دیگر مرغ در شهرستان جلوگیری کردیم و به همکاران خود گفتیم که بار کشتار شده نیز تا اطلاع ثانوی به صورت فریز شده در کشتارگاه نگهداری شود.
  وی با بیان اینکه مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند چرا که به دلیل حساسیت موضوع و برای اطمینان خاطر هر چه بیشتر مردم جلوی عرضه مرغ از کشتارگاه این شهر را به بازار گرفته‌ایم افزود: مرغ مورد نیاز شهر گچساران می‌تواند تا اطلاع ثانوی از جاهای دیگر تامین شود تا این که با تصمیم ستاد کرونایشهرستان فعالیت آن دوباره آغاز شود.
  بهمنش با بیان اینکه کرونا ربطی به خود مرغ ندارد و تنها نگرانی مربوط به کارگری بوده که آن هم خواهرش مبتلا شده تصریح کرد: باز هم تاکید می‌کنم بخاطر اطمینان خاطر مردم و برای رفع نگرانی آن‌ها فعلا کشتارگاه را تعطیل کرده‌ایم و تا انجام آزمایش و و نمونه‌گیری و تست کرونای کارگران و ضد عفونی کشتارگاه عرضه مرغ از کشتارگاه گچساران نخواهیم داشت.
  وی گفت: به مردم توصیه می‌کنیم که مرغ را نیز به مانند همه کالاهای دیگر بعد از خریدن و بردن به خانه به خوبی شست‌وشو کنند چرا که کرونا ممکن است از راه انتقال فیزیکی به وسیله هر کالایی چه مرغ و چه میوه و چه سبزی و سایر کالاها منتقل شود.

  تبلیغات