سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
سیاسی

دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۵ ب.ظ

صدور رأی سبز دادگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ویروس کرونا /خرید ۵۰ میلیون ریال اقلام بهداشتی به جای حبس و زندان برای یک متهم

 • دادرس دادگاه عمومی بخش چاروسا سارق را به خرید اقلام بهداشتی محکوم کرد. به گزارش پایگاه خبری نصردنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ صادق انصاری ...
 • دادرس دادگاه عمومی بخش چاروسا سارق را به خرید اقلام بهداشتی محکوم کرد.
  به گزارش پایگاه خبری نصردنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ صادق انصاری دادرس دادگاه این بخش، متهم را به ۲ سال حبس تعزیری و۱۰ ضربه شلاق محکوم کرده بود.
  وی با توجه به رضایت شاکی پرونده و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش محروم چاروسا، متهم را به خرید معادل ۵۰ میلیون ریال اقلام بهداشتی محکوم کرد.
  صدور رأی سبز دادگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ویروس کرونا
  دادرس دادگاه عمومی بخش چاروسا سارق را به خرید اقلام بهداشتی محکوم کرد.
  به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ صادق انصاری دادرس دادگاه این بخش، متهم را به ۲ سال حبس تعزیری و۱۰ ضربه شلاق محکوم کرده بود.

  وی با توجه به رضایت شاکی پرونده و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش محروم چاروسا، متهم را به خرید معادل ۵۰ میلیون ریال اقلام بهداشتی محکوم کرد.
  دادرس دادگاه عمومی بخش چاروسا در این رأی آورده است که: با توجه به رضایت شاکی و فقدان سابقه کیفری متهم و نیز توجه به شأن و کرامت انسانی، وضعیت اقتصادی و فرهنگی حاکم بر منطقه و همچنین با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده حداقلی از مجازات حبس، جزء در موارد ضروری سیاست کیفری حبس زدایی قانونگذار، ارشادات ریاست محترم قوه قضاییه به شرح مندرج در بخشنامه مربوط به ساماندهی جمعیت کیفری و با توجه به آموزه‌های جرم شناسی واکنش اجتماعی و التفات به اینکه اعمال و اجرای برنامه‌های اصلاحی به منظور بازسازگاری مجرمین در خلال حبس های کوتاه مدت عملاً امکان پذیر نمی باشد، همچنین غلبه کارکرد سنتی کیفرحبس مبنی بر نگهداری مجرمین میان سایر کارکردهای کیفر در شرایط کنونی و تبعات منفی ناشی از پدیده فرهنگ زندان در اجرای مواد ۴۶ و ۴۸ قانون مجازات اسلامی تمامی مجازات حبس و شلاق تعیین را برای مدت ۲ سال به نحوی مراقبتی تعریف می نماید.
  صادق انصاری دادرس دادگاه بخش چاروسا در ادامه قید نموده که: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش نسبی قیمت لوازم بهداشتی و کمبود آن با توجه به اینکه بخش چاروسا جزء مناطق محروم می باشد، محکوم مکلف است، تحت نظارت رئیس حوزه قضایی بخش و قاضی اجرای احکام و با هماهنگی اداره های بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) به مبلغ ۵۰ میلیون ریال اقلام و لوازم بهداشتی مانند ماسک، دستکش، شوینده، پدالکلی، ژل شستشو و دیگر موارد مشابه تهیه، تا اداره‌های ذکر شده با نظارت رئیس حوزه قضایی و قاضی اجرای احکام کیفری به صورت عادلانه و متناسب، این وسایل را میان خانواده‌های نیازمند، کم توان، افراد مبتلا به بیماری های خاص و مددجویان بخش چاروسا توزیع نماید.
  در این حکم آمده است چنانچه محکوم از حکم دادگاه سرپیچی نماید، دادگاه صادر کننده ی حکم قطعی، بار نخست می‌تواند یک تا ۲ سال به مدت تعلیق وی را افزایش دهد و در صورت تکرار قرار تعلیق لغو و مجازات معلق اجرا می گردد.
  لازم به ذکر است که محکوم اقدام به سرقت ۲ رأس بز نموده بود.

  تبلیغات