شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۱:۴۵ ب.ظ

نمایشگاه صنایع دستی در گچساران گشایش یافت+ تصاویر

 •   نمایشگاه صنایع دستی،سوغات و هدایا سه شنبه شب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در گچساران گشایش یافت. به گزارش نصردنا سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح ...
 •  

  نمایشگاه صنایع دستی،سوغات و هدایا سه شنبه شب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در گچساران گشایش یافت.

  به گزارش نصردنا سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع دستی گچساران گفت: این نمایشگاه با شرکت هنرمندان ۱۲ استان کشور به مدت ۱۰ روز گشایش یافته است.

  مجید صفایی اظهار داشت: یکصد غرفه در نمایشگاه صنایع دستی،سوغات و هدایای گچساران فعال شده است.

  وی بیان کرد: این سومین نمایشگاه صنایع دستی راه اندازی شده در گچساران از سال ۱۳۹۷ تاکنون بوده است.

  سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی در این شهرستان با هدف فروش دست ساخته ها و تولیدات هنرمندان در این شهرستان راه اندازی شده است.

  صفایی افزود: از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به دست بافته های داری، صنایع چوب،چرم و سفال اشاره کرد.

  معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: هنرمندان استان تاکنون در ۳۵ نمایشگاه درون استانی و ملی سایر مناطق کشور شرکت کرده اند.

  پریسا راد با اشاره به اینکه امسال قرار است نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در استان تهران راه اندازی شود تاکید کرد: هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی برای فروش و معرفی آثار خود به این نمایشگاه اعزام خواهند شد.

  راد همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی همزمان با جشنواره کوچ عشایر در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد در اردیبهشت امسال خبر داد.

  معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش رشته های صنایع دستی غیربومی از دیگر راهبردها برای بهره وری بهتر از ظرفیت اشتغالزایی صنایع دستی در استان است.

  وی بیان کرد: بیشترین دست بافته‌ها در شهرستان‌های دنا و گچساران تولید می‌شود.

  معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: جاجیم بافی، سفره بافی، نمدمالی، نی چیت بافی، مشته بافی، رندبافی، گچمه بافی، ریسندگی، سوزن دوزی، سبدبافی، رودوزی‌های سنتی و سیاه چادر بافی از مهمترین دست بافته‌های سرپنجه هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد است.

  راد بیان کرد: در مناطق گرمسیری استان مانند شهرستان گچساران و روستاهای توابع آن اعم از کلاغ نشین، سربیشه و بید زرد و ماهور باشتتا حوزه سردسیری دهستان سادات محمودی که بالغ بر ۲۰ روستا می باشد در هنر دست بافت ها مهارت بسیاری دارند.

  وی گفت: درسال گذشته در شهرستان گچساران بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در حوزه مشاغل خانگی و در حوزه سادات محمودی که ۳ کارگاه متمرکز که هرکدام از آنها برای بالغ بر ۳۰ بانوی روستایی اشتغالزایی کرده است تلاش می شود تا سال آینده نیز تخصیص خوبی به آنها داده شود.

   

   

  برچسب‌ها: ، ، ، ،
  تبلیغات