سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
سیاسی

سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۰ ب.ظ

امدادگران بهمئی بانوی ۴۰ ساله عشایر را از مرگ نجات دادند

 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد گفت: با همکاری امداد گران جمعیت هلال احمر شهرستان بهمئی بانوی ۴۰ ساله عشایر در ارتفاعات کوه ماغر بهمئی از مرگ حتمی نجات یافت. به گزارش نصردنا سید امان ...
 • مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد گفت: با همکاری امداد گران جمعیت هلال احمر شهرستان بهمئی بانوی ۴۰ ساله عشایر در ارتفاعات کوه ماغر بهمئی از مرگ حتمی نجات یافت.

  به گزارش نصردنا سید امان الله جهانبین افزود: صبح روز یک شنبه ۲۲ دی ماه با مراجعه حضوری افرادی به جمعیت هلال احمر شهرستان بهمئی مبنی بر ناراحتی و بیماری یکی از زنان عشایر که خانمی ۴۰ ساله بود در کوه ماغر گزارش شد.

  وی بیان کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و بارش سنگین برف امکان انتقال این زن به مراکز درمانی وجود نداشت.

  جهان بین تصریح کرد: در کمترین زمان ممکن تیمی از نجاتگران پست زمستانه با یک دستگاه آمبولانس به منطقه کوهستانی ماغر در ۱۵ کیلومتری شهرستان اعزام شد.

  وی افزود: تیم امدادی بعد از پنج کیلومتر پیاده روی دربرف خود را به فرد بیمار رساندند.

  جهان بین تصریح کرد: نجاتگران پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی و فیکس کردن مصدوم با همکاری اهالی منطقه بیمار را به پایین ارتفاع انتقال دادند.

  وی گفت: با همکاری اورژانس ۱۱۵ این بیمار به مرکز درمانی بهمئی انتقال داده شد.

  شهرستان بهمئی با جمعیتی حدود ۳۸ هزار نفر به مرکزیت شهر لیکک در فاصله ۳۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

  جهان بین با اشاره به گرفتار شدن سه نفر در منطقه برفی طسوج چرام گفت: تیم امداد و نجات چرام پس از پنج ساعت عملیات نفس گیر در منطقه صعب العبور این افراد را نیز نجات دادند.

  وی افزود: این افراد پس از ارائه خدمات اولیه و جلوگیری از سرمازدگی در پایگاه امداد و نجات شهید تقی نژاد جوخانه به کانون گرم خانواده خود در چرام برگشتند.

  تبلیغات