پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
سیاسی

دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۳ ب.ظ

استاندار :تضمین لازم از فرمانداران برای سلامت انتخابات گرفته شده است

 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تضمین لازم را از فرمانداران هشت گانه استان برای رعایت مر قانون ، بی طرفی، امانت داری و سلامت کامل انتخابات دوم اسفند گرفته ام. به گزارش نصردنا حسین کلانتری در جمع ...
 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تضمین لازم را از فرمانداران هشت گانه استان برای رعایت مر قانون ، بی طرفی، امانت داری و سلامت کامل انتخابات دوم اسفند گرفته ام.

  به گزارش نصردنا حسین کلانتری در جمع خبرنگاران تاکید کرد: بدون شک چنانچه به این اطمینان برسم که فرمانداری در تعهدش ذره ای کوتاهی کند در تغییر آن حتی در روز انتخابات درنگ نخواهم کرد.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر فرمانداران گفت: هر فرمانداری هم که نتواند به تعهد خود و رعایت اصل مهم بی طرفی در برگزاری انتخابات جامه عمل بپوشاند، خودش با شجاعت کنار رود و حتی به صداقتی که به خرج داده مسئولیتی در تراز جایگاه فرمانداری و یا حتی بالاتر آن برایش پیش بینی می کنم.

  وی در عین حال یادآور شد که رعایت اصل بی طرفی، قانون گرایی، امانتداری و دفاع از رای مردم به عنوان حق الناس به هیچ وجه نافی گرایش سیاسی و طرفدار نامزد خاصی بودن نیست.

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با صراحت اعلام می کنم که هیچ رایی از هیچ احدی در انتخابات کم و یا زیاد نخواهد شد و کمترین تخلف و تقلب در فرآیند انتخابات بدون پاسخ و برخورد قاطع نخواهد ماند.

  کلانتری با اشاره به حضور برخی مدیران و افراد دارای مسئولیت در میتینگ ها و نشست های انتخاباتی کاندیداها نیز گفت: ملاک ومعیار در این راستا نیز قانون است.

  وی ادامه داد: البته برای جلوگیری از بروز هرگونه شائبه ای دستور دادم که بررسی دقیق صورت گیرد و هر مدیری که در این مدت و تا زمان برگزاری انتخابات در نشست ها و جلسات نامزدی خاص شرکت کرده به هیچ وجه مسئولیتی در امر برگزاری انتخابات نگیرد.

  کلانتری با اشاره به روند تعیین هیات های اجرایی نیز گفت: قانون مشخص کرده که فرماندار و یا بخشدار هر منطقه ای می تواند حداقل ۳۰ نفر از افراد معتمد، دارای نفوذ و حسن شهرت را انتخاب کند.

  وی بیان کرد: هشت نفر از این افراد نیز با تایید هیات های نظارت که دارای صلاحیت لازم باشند نیز تایید و بهمراه دادستان، فرماندار و مدیر ثبت احوال به عنوان هیات های اجرایی در هر شهرستان معرفی خواهند شد.

  کلانتری با تاکید به اینکه تحت هیچ شرایطی نباید به ارکان انتخابات خدشه ای وارد و یا شبهه ای در مراحل و فرآیند انتخابات ایجاد شود، تصریح کرد: مسائل طایفه ای، باندی، قومی، قبیله ای و حزبی در انتخابات جایی ندارد و قرار گرفتن بر مدار قانون و اجرای آن ملاک اصلی است.

  با اتمام فرآیند ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی شمار داوطلبان این دوره از انتخابات در این استان به ۹۵ نفر رسید که پنج نفر از این تعداد زن و ۹۰ نامزد مرد هستند.

  وی تصریح کرد: بیشترین تعداد داوطلبان مربوط به حوزه کهگیلویه بزرگ با ۴۵ نفر و گچساران نیز ۱۸ نفر بوده است.

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در این دوره از انتخابات مجلس رویکرد جوان گرایی حاکم بوده گفت:  ۵۴ نفر از داوطلبان با میانگین سنی ۳۰ تا ۴۵ سال هستند.

  تبلیغات