پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
سیاسی

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۷ ب.ظ

آنفلوآنزا ۸۰۰ نفر دهدشتی را روانه بیمارستان امام خمینی(ره) کرده است

 • فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: طی چند روز اخیر حدود ۸۰۰ نفر مبتلا به آنفلوانزا به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت مراجعه کردند. به گزارش نصردنا به نقل از ایسنا علیرضا اتابک در نشست اضطراری شورای سلامت با ...
 • فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: طی چند روز اخیر حدود ۸۰۰ نفر مبتلا به آنفلوانزا به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت مراجعه کردند.

  به گزارش نصردنا به نقل از ایسنا علیرضا اتابک در نشست اضطراری شورای سلامت با موضوع “آنفلوانزا” در دهدشت با بیان اینکه آمار مراجعه کنندگان آنفلوانزا در چند روز اخیر به اورژانس این شهرستان افزایش یافته است، اظهار کرد: این آمار به روزانه ۸۰۰ نفر رسیده است.

  فرماندار کهگیلویه خواستار همکاری همه دستگاههای مرتبط با شورای سلامت جهت انجام مراقبتهای بهداشتی و آموزش های لازم در این خصوص شد.

  وی با بیان اینکه طیف بیماران آنفلوانزا زیاد نیست، گفت: باید در هر حالت آمادگی داشته باشیم که اگر اتفاقی افتاد گزینه های جایگزین آماده باشند.

  اتابک تصریح کرد: هشدارهای بهداشتی اطلاع رسانی شود، از این قضیه ساده نگذریم و مراکز بهداشتی درمانی آمادگی های خود را بیشتر کنند.

  محمدطاهر طیب زادگان، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در ادامه این نشست با بیان اینکه در حال حاضر نمیتوانیم آمار خاصی ارائه بدهیم، گفت: افراد مبتلا شده انگشت شمار هستند.

  وی بیان کرد: ما در شرایط بحرانی نیستیم و تبلیغات فضای مجازی کار را سخت کرده و باعث ترس و ایجاد زمینه رعب بین مردم و مراجعه آنها به مراکز درمانی شده است.

  طیب زادگان اظهار کرد: انتظار داریم نهادها بر اساس پروتکل وزارت کشوری تصمیم بگیرند و اینکه خودسرانه مدارس را تعطیل کنیم باعث میشود فضا را ملتهب تر نشان دهیم.

  وی با بیان اینکه ما در شرایط فعلی برنامه ای برای تعطیلی مدارس نداشتیم، تصریح کرد: از آموزش و پرورش انتظار داریم دانش آموزان مبتلا شده را تا بهبودی کامل به خانه بفرستند و اگر طبق پروتکل وزارت کشور مبتلایان به ۳۰ درصد رسیدند آن مدرسه تعطیل خواهد شد.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه از افزایش پزشکان، پرستاران و اضافه نمودن شیفت های بیمارستانی به عنوان برخی اقدامات انجام شده خبر داد و بیان کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت از آمادگی کامل برخوردار است و حتی در صورت افزایش بیماران، اورژانس قدیم را آماده کرده ایم.

  تبلیغات