شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی

یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۳ ب.ظ

فعالیت نامزدهای انتخابات مجلس در کهگیلویه وبویراحمد به‌صورت دقیق رصد می‌شود

 •     رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی مورد رصد دقیق هیات های نظارت تا زمان برگزاری انتخابات قرار می‌گیرد و دستگاه قضایی موظف است در کمترین زمان ...
 •  

   

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: فعالیت نامزدهای انتخاباتی مورد رصد دقیق هیات های نظارت تا زمان برگزاری انتخابات قرار می‌گیرد و دستگاه قضایی موظف است در کمترین زمان ممکن به تخلفات رسیدگی کند.

  به گزارش نصردنا حجت الاسلام قدرت الله خرم اظهار داشت: نامزدهای احتمالی در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی باید با اشرافیت کامل نسبت به قانون انتخابات به این عرصه حساس ورود کرده و از هرگونه اقدامی که منجر به تشویش اذهان عمومی و یا تبلیغات زودهنگام انتخاباتی شود، به طور جد خودداری کنند.

  وی ادامه داد که از امروز نیز ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و روند نام نویسی بر اساس گزارشات رسیده مطلوب است.

  ثبت نام نامزدها تا ۱۶ آذر ماه ادامه دارد.

  خرم روز بیان کرد که هیات های بازرسی هم اینک نیز در کنار سایر عوامل اجرایی انتخابات در فرمانداری ها حضور دارند و اسناد و مدارک نامزدها را مورد رصد قرار می دهند.

  خرم روز یادآور شد: نامزدها موقع ثبت نام باید بر اساس مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات مجلس تمامی فرآیند و شرایط لازم از جمله استعفا از مسئولیت اداری و تاییدیه آن در همان زمان از سوی مقام بالاتر خود را رعایت کرده باشند.

  خرم روز ادامه داد که بر اساس مواد ۲۱ و ۲۲ قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی دادستان، فرماندار و مدیرکل ثبت احوال استان به اعضای هیات های اجرایی انتخابات اضافه شده اند که فرمانداران باید از امروز ۳۰ نفر از معتمدان محلی را بر اساس شرایط مندرج در قانون انتخابات به هیات های نظارت استان معرفی کنند.

  رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که مراحل رسیدگی به صلاحیت‌های داوطلبان در هیات اجرایی انجام می‌شود.

  در صورت تایید این ۳۰ معتمد توسط هیات نظارت،  فرماندار از آنان برای تشکیل جلسه‌ای با دادستان، رئیس ثبت احوال و هیات‌های نظارت دعوت می‌کند.

  این ۳۰ معتمد سپس از بین خود ۸ نفر را انتخاب می‌کنند و این هشت نفر اعضای هیات‌های اجرایی می‌شوند.

  این هشت نفر در کنار فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال یازده نفر می‌شوند و صفر تا صد انتخابات را این ۱۱ نفر انجام می‌دهند.

  به گفته خرم روز شورای نگهبان وظیفه نظارت و بررسی صلاحیت نامزدها و روند انتخابات تا روز اخذ رای و اعلام نتیجه نهایی را بر عهده دارد.

  تبلیغات