دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
سیاسی

چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۳ ق.ظ

آغاز سرشماری زنبورستان‌ها در باشت /کوچ زنبورستان‌ها در تاریخ سرشماری ممنوع است

 • مدیر جهاد کشاورزی باشت از آغاز سرشماری زنبورستان‌ها از ۶ مهر امسال در شهرستان باشت همزمان با سراسر کشور خبر داد. جواد شمشیری در گفت و گو با خبرنگار نصردنا افزود: کوچ زنبورستان‌ها در تاریخ سرشماری ...
 • مدیر جهاد کشاورزی باشت از آغاز سرشماری زنبورستان‌ها از ۶ مهر امسال در شهرستان باشت همزمان با سراسر کشور خبر داد.
  جواد شمشیری در گفت و گو با خبرنگار نصردنا افزود: کوچ زنبورستان‌ها در تاریخ سرشماری ممنوع است.
  وی گفت: سرشماری زنبورستان‌ها امسال طبق روال هر ساله، از ۶ تا ۱۹ مهر در سطح کشور انجام می‌شود.
  مدیر جهاد کشاورزی باشت تصریح کرد: سرشماری زنبورستان‌ها هر سال در مهر انجام می‌شود و امسال هم از ۶ تا ۱۹ مهر در سطح کشور این کار انجام می‌شود.
  شمشیری افزود: مسئولیت این اقدام هم با کارشناسان سامانه پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و شهرستان‌ها است و باید به صورت حضوری به زنبورستان‌ها مراجعه کرده و اقدام به آماربرداری کرده و در سامانه ثبت کنند.که این کار توسط بیست کارشناس پهنه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باشت انجام می پذیرد.
  مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تاکید کرد: در تاریخ اعلام شده برای سرشماری، کوچ زنبورستان‌ها ممنوع بوده و این ممنوعیت به تعاونی های زنبورداران وکارشناسان ابلاغ شده است.
  وی بیان کرد: از ششم مهرماه کارگروه‌ اجرایی شهرستان در مدیریت تشکیل شد و این کارگروه‌ها اقدامات اجرایی را که باید انجام شود به صورت مداوم رصد کنند و مشکلات موجود را منعکس و جزئیات و توضیحات لازم در خصوص چگونگی ثبت در سامانه و مباحث نظارتی و کنترل آمار و راستی‌آزمایی بیان شود.
  شمشیری خاطر نشان کرد: تعاونی‌ زنبورداری شهرستان و بهره برداران زنبورعسل با کارشناسان پهنه بندی جهاد کشاورزی شهرستان‌ و کارشناسان مسئول زنبورعسل باید دراین زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

  تبلیغات