شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی

جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۳ ب.ظ

کشف و معدوم سازی ۳۰ تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در گچساران

 •   مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در یک سال گذشته بالغ بر 30 تن مواد مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته در دوگنبدان کشف و معدوم سازی شد. به گزارش نصردنا سهراب صیدی در نشست خبری ...
 •  

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۳۰ تن مواد مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته در دوگنبدان کشف و معدوم سازی شد.

  به گزارش نصردنا سهراب صیدی در نشست خبری با خبرنگاران گچساران افزود: ۱۲ هزار مورد بازرسی از سال گذشته تاکنون از صنوف گچساران انجام شده است.

  وی افزود: ۷۰ مرکز متخلف توزیع مواد غذایی در این بازرسی ها پلمپ  و بالغ بر ۳۰ تن مواد مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته کشف شد.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران ابراز کرد: بیشترین میزان مواد کشف شده لبنیات، نوشابه، شیرینی ها، بیسکویت، رب گوجه فرنگی، روغن، بستنی و ترشیجات، کالباس، تنقلات و انواع نوشیدنی‌ها بوده است.

  صیدی تصریح کرد: شهروندان باید به تاریخ تولید و مصرف اقلام و مواد مصرفی و خوراکی توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، از خرید یا استفاده آن اجتناب کنند.

  وی گفت: ۱۷ باب داروخانه شبانه روزی و روزانه در شهر دوگنبدان خدمات رسانی می کنند.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطر نشان کرد: چهار باب داروخانه در مراکز روستایی این شهرستان به بخش خصوصی واگذار شد.

  وی گفت: بیش از ۴۰۰ بازرسی از داروخانه ها، عطاری ها و فروشگاههای آرایشی و بهداشتی این شهرستان از سال گذشته تاکنون انجام شده است.

  صیدی افزود: ۱۰ داروخانه در این شهرستان بدلیل گرانفروشی در این شهرستان شناسایی  برای رسیدگی به تخلف و مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران  ابراز کرد: با هدف مبارزه با مواد غیربهداشتی و تاریخ مصرف گذشته و حمایت از حقوق مصرف کنندگان ۷۵۰ کیلوگرم دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی غیرمجاز و تاریخ گذشته در این شهرستان امحا شد.

  وی اضافه کرد: اکیپی متشکل از کارشناسان و بازرسان نظارت بر درمان به طور مداوم در حال بازدید از داروخانه ها و مراکز توزیع لوازم آرایشی و بهداشتی هستند.

  صیدی افزود: شهروندان هرگونه دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی موردنیاز خود را از داروخانه ها و فروشگاه های مجاز تهیه و از خرید دارو و کالاهای قاچاق و غیرمجاز خودداری کنند.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران  اظهار کرد: ۱۱ هزار مورد سنجش با دستگاه پرتابل، ۲۸ هزار و ۵۰۰ مورد كلرسنجي و یکهزار و ۲۷۰ مورد نمونه برداري جهت آزمايش ميكروبي و شیمیایی  انجام شد.

  وی افزود: از شهریورماه سال گذشته تا کنون دو مطب مامایی به علت فعالیت غیر مجاز و ۶ مرکز غیر مجاز در زمینه های زیباسازی پوست و لیزر درمانی در اين شهرستان تعطيل شدند.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: در همین مدت زمان ۷ پزشک متخصص و عمومی به دلیل رعایت نکردن تعرفه ها جریمه شدند.

  صیدی اضافه کرد: ۲۰۵ نفر پزشکان عمومی، متخصص،دندانپزشک و داروساز در شهرستان گچساران فعالیت دارند.

  وی گفت: از این تعداد ۶۴ نفر پزشک متخصص، ۶۹ نفر پزشک عمومی، ۵۵ نفر دندانپزشک و بقیه داروساز هستند.

  وی افزود: ۲۰۰ بيمار خاص تا كنون در شهرستان گچساران شناسايي شده اند که از خرداد ماه سال گذشته تا مردادماه سالجاری بالغ بر ۱ میلیارد ریال تخفیف دارویی برای آنها گرفته شده است.

  صیدی بیان کرد: از شهریور سال گذشته تا کنون بالغ بر ۲۰۰ مورد اورژانس هوایی در گچساران انجام شده است.

  صیدی بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا ۷ شهریورماه امسال با توجه به اینکه گاز دستگاه ” MRI ” گچساران کم شده بود این مرکز به ۵۷۰ نفر خدمات ارائه داده است.

  وی افزود: در حال حاضر نیز کمبود گاز هلیوم باعث تعطیلی این مرکز شده که در آینده نزدیک این گاز تهیه و مرکز MRI گچساران مجددا راه اندازی می شود.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران ادامه داد: از شهریورماه سال گذشته تا کنون ۲۰ مورد تیم پزشکی به مناطق کمتر توسعه یافته با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعزام شده است.

  وی گفت: درشهرستان گچساران ۲۷ خانه بهداشت و ۴ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی به جمعیت ۲۸ هزار و ۸۸۸ نفری در روستا خدمات ارائه می دهند.

  تبلیغات