شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۷ ب.ظ

دادستان گچساران قاضی نمونه ی کشوری شد

 • دادستان گچساران قاضی نمونه ی کشوری شد. به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان در بخشی از لوح تقدیر ریاست معظم قوه ی قضائیه آمده است: مسئولیت شما درپاسداری از حق و اجرای عدالت ...
 • دادستان گچساران قاضی نمونه ی کشوری شد.

  به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان در بخشی از لوح تقدیر ریاست معظم قوه ی قضائیه آمده است:

  مسئولیت شما درپاسداری از حق و اجرای عدالت افزایش یافته و همت و تجارب شما برای نیل به اهداف و  مأموریت های دستگاه قضایی در ایجاد تحولی زیبنده ی گام دوم انقلاب اسلامی و متناسب با نیاز ها ، پیشرفتها و تنگنـاها ، بیش از پیش می تواند اثر بخش باشد.امید که با تداوم عنایت الهی همواره در این عرصه خطیر سرافراز باشید.

  دادستان عمومی و انقلاب گچساران لوح تقدیر خود را در مراسمی که در تهران با حضور مقامات عالی قضایی و قضات نمونه ی کشوری برگزار شد از سوی حضرت آیت الله رئیسی ریاست معظم قوه قضائیه دریافت نمود .

  بازیار در آبان ماه ۱۳۹۶ رئیس دادگستری شهرستان لنده بود ، سپس به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران معرفی گردید.

  وی پس از انتصاب به سمت دادستان این شهرستان، تلاش های ارزنده ای را برای احقاق حقوق شهروندی نمود و گام های بزرگی را برداشت.

  رسیدگی سریع و بدون وقفه به موضوع سرقت های  مسلحانه را شاید بنوان به عنوان اولین حرکت جهادی بازیار ذکر نمود.

  مسئله ای که موجب تشویش اذهان مردم [مسافران و از همه مهمتر عشایر ،دامداران و روستائیان ذکر نمود.

  روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان در گفتگویی کوتاه با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران ضمن تبریک این افتخار برای آقای بازیار و دادگستری استان از عوامل انتخاب وی به عنوان قاضی نمونه پرسید؟

  بازیار اظهار کرد: قبل از هر سخنی از حضرت حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل محترم دادگستر استان که نسبت به این خدمتگزار لطف داشتند مراتب تشکر و سپاس گزاری خود را به عمل می آورم و شایسته می دانم از مراجع نظارتی قوه ی قضائیه در استان که در انتخابم به عنوان یکی از قضات نمونه ی استان نظر داده و نقش داشتند ، تشکر نمایم.

  بازیار تأکید کرد: البته همه ی قضات استان نمونه هستند.

  دادستان گچساران در پاسخ به سئوالی مبنی بر موضوعاتی که در انتخابش به عنوان قاضی نمونه نقش داشتند، گفت: وضعیت جغرافیای قضایی و سیاسی گچساران به گونه ای است که در بخش هایی با استان های فارس، خوزستان و بوشهر هم مرز است .

  نزدیکی به بنادر جنوبی و راه اتصال شرق به غرب و جنوب غرب کشور ، از همه مهمتر نفت خیز بودن شهرستان و وجود تأسیسات عظیم نفت و گاز وضعیت خاصی را برای این شهرستان بوجود آورده است.

  علاوه بر موارد ذکر شده ؛این شهرستان محل سکونت عشایر و دامدارانی است که از استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان در نیمه ی دوم سال برای گذراندن زمستان در یوردهای اتراق می نمایند و برای تأمین و حفظ امنیت از این موارد و ایجاد آرامش ، تلاش های در دادستانی ، دادسرا و نیروی انتظامی انجام گرفت.

  بازیار در پاسخ به سئوالی در خصوص موضوع سرقت مسلحانه ی منجر به قتل در دوگنبدان بیان داشت: در شهریور ماه سال ۱۳۹۶ سارقانی مسلح به یکی از مغازه ی های طلافروشی در این شهر دستبرد زده و علاوه برقتل مالک آن ، مقداری طلا را به سرقت بردند.

  وی افزود: این موضوع به نوعی موجب رعب و وحشت سایر کسبه ی شهر شده بود که با دستورات ویژه قضایی دادستان وقت و پس از آن اینجانب سارقان در آذرماه همان سال دستگیر و پس از طی تشریفات قانونی و قضایی در اسفندماه سال ۹۶ مجازات اعدام انها در ملاء عام اجرا شد.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران در پایان این گفتگو به مواردی از قبیل دستگیری افرادی که به منازل سازمانی دادگستری این شهرستان تیراندازی کرده بودند در کمتر از ۲۴ ساعت،کاهش جرائم خشن و رشد ضریب امنیتی شهروندان و شهرستان نیز اشاره کرد.

  تبلیغات