یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۴ ب.ظ

تلمبه خانه گوره (C) پس از ۳۰ سال وارد مدار بهره برداری شد

 •   مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت:به همت فرزندان توانمند این مرز و بوم و کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تلمبه خانه گوره ( C) که سالها بعلت مشکلات فنی از مدار ...
 •  

  مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت:به همت فرزندان توانمند این مرز و بوم و کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تلمبه خانه گوره ( C) که سالها بعلت مشکلات فنی از مدار خارج شده بود در ماه های آینده راه اندازی خواهد شد.

  به گزارش نصردنا سعید کوتی دربازدید از تلمبه خانه گوره افزود: تلمبه خانه گوره بعنوان شاهرگ حیاتی و اقتصادی کشور نقش مهمی در صادرات نفت دارد.

  وی بیان کرد: بازگشت این بخش از تلمبه خانه به مدار بهره برداری گواهی است از بی اثر بودن تحریم ها بر همت کارکنان صنعت نفت است.

  مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: انجام خدمات بزرگی چون ایمن سازی خطوط لوله و احیای تلمبه خانه گوره ( C ) بعد از ۳۰ سال علی رغم مشکلات ، تنگناها به ویژه تحریم ها نشان از توانمندی و همدلی مثال زدنی در مجموعه نفت گچساران دارد.

  کوتی عنوان کرد: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که بی وقفه چرخه اقتصادی کشور را در قلب نفتی ایران میچرخاند.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران نیز در این آئین گفت: تحریم ها فرصت است تا با دانش فنی و عملیاتی کارکنان خود کارهای بر زمین مانده از جمله ایمن سازی خطوط لوله ، توپک رانی عملیاتی نقاط حساس ،تعمیرات اساسی تاسیسات،تجهیزات و تعمیرات اساسی انجام شود.

  هوشنگ صیدالی خاطر نشان کرد: خودکفایی در ساخت و تعمیر قطعات مورد نیاز صنعت نفت گامی بلند به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی ملی است.

  وی افزود: تاکنون بیش از چهار هزار قطعه مورد نیاز این صنعت از سوی متخصصان این شرکت بومی سازی شده است.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ادامه داد: این قطعات از سوی شرکت های داخلی و کارگاه مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران طراحی و ساخته شده است.

  صیدالی اضافه کرد: روزانه بیش از ۱۰ قطعه مورد نیاز این صنعت از سوی متخصصان این شرکت طراحی و ساخته می شود.

  وی افزود: وابستگی صنعت نفت به قطعات مورد نیاز در خارج از کشور به کمترین میزان خود رسیده بطوری که در سال گذشته بیش از یکهزار و ۷۰۰ قطعه در این شرکت تولید شد.

  تلمبه خانه گوره نفت تولیدی ۵ شرکت بهره بردار نفتو گاز ارون، مارون، گچساران، آغاجاری و مسجدسلیمان را جهت صدور به اقصی نقاط جهان، به شرکت پایانه های نفتی ایران در جزیره خارک ارسال می کند. این تلمبه‌خانه در مجاورت روستای سیاهمکان با انتقال نفت از حوزه های نفتی به پایانه های خلیج فارس بعنوان گلوگاه حیاتی و اقتصادی کشور آمادگی ارسال بیش از ۳ میلیون بشکه نفت در روز را دارد.

  نفت هزاران چاه از اهواز، مسجد سلیمان، آغاجاری، اندیمشک و امیدیه که در خشکی استخراج می‌شود به این منطقه می‌آید.

  نفت در تلمبه خانه گوره پمپاژ،سپس به جزیره خارک ارسال و از آنجا هم بار نفتکش‌ها می‌شود.

  این مرکز در طول فعالیتش که بیش از ۵۰ سال از آن می‌گذرد حتی برای لحظه‌ای هم از کار نیفتاده و زمان جنگ که چندبار مورد حمله هوایی قرار گرفت با همت مهندسان و تکنیسین‌ها به کار خود ادامه داد.

  شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از پنج شرکت بهره بردار بزرگ نفتی در کشور است که ۲۰ درصد نفت کشور را تولید می کند.

   

  تبلیغات