دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
سیاسی

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۳ ب.ظ

دستگاههای اجرایی یک درصد بودجه خود را به ورزش اختصاص دهند

 •   فرماندار گچساران گفت: دستگاههای اجرایی باید یک درصد بودجه خود را برای توسعه و پیشرفت به ورزش اختصاص دهند. به گزارش نصردنا علی خوان پایه در نشست شورای ورزش گچساران، با بیان اینکه اختصاص این درصد ...
 •  

  فرماندار گچساران گفت: دستگاههای اجرایی باید یک درصد بودجه خود را برای توسعه و پیشرفت به ورزش اختصاص دهند.

  به گزارش نصردنا علی خوان پایه در نشست شورای ورزش گچساران، با بیان اینکه اختصاص این درصد طبق دستورالعمل دستگاه های اجرایی است افزود:این مبلغ به توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و نیز تقویت زیرساخت های ورزش منجر خواهد شد.
  وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۷۷ مکان ورزشی در مناطق مختلف این شهرستان وجود دارد.
  خوان پایه ادامه داد: این تعداد مکان های ورزشی شامل ۱۶ سالن چند منظوره،۳۰ چمن مصنوعی، یک واحد زورخانه باستانی، سه استادیوم ورزشی، پنج واحد اماکن ورزشی و یک پیست موتورسواری است.
  وی اظهار داشت: ۱۸ باشگاه ورزشی بانوان هم اکنون در این شهرستان وجود دارد.
  رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران نیز در این نشست تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار ورزشکار ساماندهی شده در گچساران وجود دارد.
  فریدون عبدالخانی ادامه داد: ۴۰ هیات ورزشی فعال در شهرستان گچساران وجود دارد.
  وی بیان کرد: هیات های ورزشی باید به صورت تخصصی برنامه ریزی و مدیریت شوند و از این پس نظارت بر این هیات ها به صورت ویژه انجام می شود.
  فرماندار گچساران ادامه داد: در حوزه ورزش‌های عمومی و همگانی انتظار می‌رود که با شهرهای همجوار مقایسه‌ای صورت گیرد که چگونه با امکانات کمتر در حال پیشرفت هستند.

  وی با اشاره به پاداش دادن به ورزشکاران از سوی شورای شهر و شهرداری عنوان کرد: بحث شورای شهر و شهرداری که مطرح می‌شود درد دل همه است و می‌گویند که پاداش در کمیته انطباق تایید نمی‌شود.

  خوانپایه ادامه داد: برای اعطا پاداش به ورزشکاران بر اساس مصوبات و آیین نامه‌ها پرداخت می‌شود و بدون مستندات نمی‌توان به ورزشکاران پاداش داد.

  فرماندار گچساران افزود: متاسفانه بایک درخواست ساده که مشخص نیست آن فرد رتبه کسب کرده و یا خیر به دنبال گرفتن پاداش هستند.

  وی اذعان کرد: اسناد را ارائه نمی‌دهند و می‌گویند که کمیته انطباق آن را رد کرده است.

  خوانپایه با بیان اینکه یک مقایسه شود حجم منابعی که در شهرداری تزریق می‌شود به انواع مختلف آیا برای اعطا پاداش به ورزشکاران کمک نمی‌شود، گفت: برای مسائل دیگری اعتبارات هزینه می‌شود. وی با اشاره به اینکه اگر به ورزش اهمیت داده شود دیگر مسائل حل خواهد شد، اظهار کرد: خواهشمندم هیئت‌های ورزشی را نامی نکنیم.

  تبلیغات