دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
سیاسی

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ | ۲۰:۵۲ ب.ظ

همایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران برگزارشد

 •   همایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران با عنوان انقلاب به روایت هنردر مسجد شهیدان این شهرستان برگزارشد. به گزارش نصردنا عبدالرحیم رحیمی درهمایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران با عنوان "انقلاب به روایت هنر"  اظهار داشت : بزرگداشت ...
 •  

  همایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران با عنوان انقلاب به روایت هنردر مسجد شهیدان این شهرستان برگزارشد.

  به گزارش نصردنا عبدالرحیم رحیمی درهمایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران با عنوان “انقلاب به روایت هنر”  اظهار داشت : بزرگداشت دهه فجر برای پاسداری از ارزش‌های والای نظام جمهوری اسلامی به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

  وی بیان کرد: همانطورکه مقام معظم رهبری می فرمایند زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است.

  فرماندار گچساران تصریح کرد:  یادواره شهدای هنرمند شهرستان گچساران و آغاز دهه فجر فرصت ارزشمندی برای پاسداشت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهید‌ان انقلاب اسلامی است و اصحاب فرهنگ و هنر در این زمینه نقش حساس و با اهمیتی دارند‌.

  مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیزدر این همایش عنوان کرد:  یادواره شهدای هنرمند را باید با توجه به زمینه های هنری آنان از طریق برگزاری نمایشگاه های مربوط به رشته ای هنری آنها برگزار کرد.

  رضا دهبانی گفت: انجام برنامه هایی نظیر ساخت نماهنگ و فیلم برای اشاعه فرهنگ و اهداف شهدای هنرمند نیز مورد توجه است.

  وی اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا موجب ترویج و تاسی از رشادتها و ایثارگری شهدا بین نسل جوان می شود.

  رئیس حوزه های علمیه استان کهگیلویه وبویراحمد نیز خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ما مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته است و شاید عمده‌ترین وظیفه‌ای که برای هنرمند ما در این برهه وجود دارد این است که به شیوه‌ای منصفانه گاها منتقدانه واردحوزه مسائل اجتماعی شودوتلفیقی از داشته‌ها، دستاورد‌ها، ضعف‌ها و کمبود‌ها را در قالب هنر به تصویر کشد.

  حجت الاسلام موسوی بیان کرد: به این ترتیب هنرمندان به عنوان چشم بینای جامعه مسائل را بازگو کنند و برای آرمانهای شهدا وحفظ افکار و دستاورد‌های انقلابی که امام خمینی (ره) پایه گذار آن بود تلاش کنند.

  وی افزود : وظیفه دینی هنرمند انقلابی ایجاب می‌کند که کار هنری انجام دهد و با نگاه تکلیف‌ محور وارد حیطه انقلاب شود .

  رئیس حوزه های علمیه استان کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: در پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان بودند که با هنر خود رشادت مردم و جوانان را به تصویر کشیدند.

  حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: اکنون آن حماسه‌ها برای ما ماندگار شده است به طوریکه هنرمندان عرصه سینما با خلق آثاری ماندگاری لحظه لحظه انقلاب را به تصویر کشیدند و در یادها ماندگار کردند.

  همایش شهدای هنرمند شهرستان گچساران با عنوان انقلاب به روایت هنر با حضور رئیس حوزه های علمیه استان کهگیلویه وبویراحمد، فرماندار گچساران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسئولان و خانواده‌های معظم شهداو ایثارگان هشت سال دفاع مقدس در مسجد شهیدان دوگنبدان برگزار شد .

  در این همایش از خانواده‌های معظم شهیدان انقلاب اسلامی رحمت الله بشارت،حسین کیامرثی،حسین امینی،نجف بلادیان،غریب پرویزی،محمد فراشبندی، خلیل مندنی‌زاده و مذکور پارسی و ۸ هنرمند انقلابی تجلیل به عمل آمد.

  تبلیغات