دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
سیاسی

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۵ ق.ظ

اجرای دو طرح تأمین آب اراضی کشاورزی گچساران با پیش بینی ۴۳۵ میلیارد ریال

 •       مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: هم اکنون دو طرح تأمین آب اراضی دشت لیشتر و بابا کلان با پیش بینی اعتباری بالغ بر 435 میلیارد ریال در دست اجراست. " علی مرادی " در گفت و ...
 •  

   

   

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: هم اکنون دو طرح تأمین آب اراضی دشت لیشتر و بابا کلان با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۴۳۵ میلیارد ریال در دست اجراست.

  ” علی مرادی ” در گفت و گو با  نصردنا افزود: دو پروژه ایستگاه پمپاژ ۵۸۰ هکتار اراضی بابا کلان و شبکه آبیاری تحت فشار۱۲۰۰ هکتار از اراضی دشت لیشتر از سوی جهاد کشاورزی گچساران در دست اقدام است.

  وی بیان کرد: هم اکنون دو طرح تأمین آب اراضی دشت لیشتر و بابا کلان با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۴۳۵ میلیارد ریال در دست اجراست.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: پروژه ایستگاه پمپاژه ۵۸۰ هکتار اراضی بابا کلان با اعتباری بالغ بر ۲۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی و یک سوم نفت در شهریور ماه سال گذشته با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، نماینده موسسه حرا وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء، فرماندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مسئولان دیگر کلنگ زنی شد.

  مرادی عنوان کرد: از مزایای این طرح می توان به ایجاد اشتغال زایی پایدار، ایجاد فرصت های شغلی مطمئن، کاهش بیکاری در منطقه، افزایش تولید ملی، ارتقاء شاخص های اجتماعی و اقتصادی منطقه، جلوگیری از فرسایش خاک مشتعد و غنی اراضی و احداث باغ و جلوگیری از فرسایش خاک اشاره کرد.

  وی گفت: عملیات اجرایی این طرح در ۳ فاز به اتمام می رسد که درحال حاضرعملیات اجرایی فاز اول در قالب ایستگاه پمپاژ، خط انتقال، مخزن  به طور متوسط ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران خاطر نشان کرد: احداث سازه های فاز اول شامل دهانه آبگیر، ساختمان برق، ساختمان نگهبانی و استخر ذخیره و خط انتقال آب در دست اقدام است.

  مرادی بیان کرد: شرکت طرف قرار داد این پروژه موسسه حرا وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است.

  وی افزود: با بهره برداری پروژه تأمین آب ۵۸۰ هکتار اراضی بابا کلان برای بیش از ۲۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: پروژه شبکه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی دشت لیشتر( روستای اسلام آباد، آب انجیر) با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از دیگر طرح های در دست اقدام جهاد کشاورزی گچساران است.

  مرادی اضافه کرد: شبکه اصلی درجه یک و دو توسط شرکت آب منطقه ای انجام شده و اجرای شبکه های فرعی ۳ و ۴ این طرح بر عهده جهاد کشاورزی است.

  وی گفت: ظرفیت مورد نیازاین اراضی از ایستگاه شماره ۴ با دبی ۸۴۰ لیتر بر ثانیه است و هزینه اجرای شبکه ۳ و ۴ ( آبیاری تحت فشار) بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین می شود.

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: در این طرح ۱۵ درصد هزینه اجرای شبکه آبیاری تحت فشار از محل شهم مشارکت بهره برداران تأمین خواهد شد.

  مرادی عنوان کرد: در حال حاضر این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیک دارد و با تکمیل و بهره برداری از آن ۱۴۰ خانوار در روستاهای اسلام آباد و آب انجیر از منافع آن برخوردار خواهند شد.

  وی افزود: پیش بینی می شود با تکمیل این پروژه برای ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شود.

  پروژه شبکه آبیاری تحت فشار ۱۲۰۰ هکتار از اراضی دشت لیشتر در تیرماه سالجاری با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامیف معاون عمرانی استاندار، فرماندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی شد.

  تبلیغات