پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۳ ب.ظ

معاون فرهنگی قوه ی قضائیه :۹ دی عید غدیر انقلاب اسلامی است

 •     نشست کارکنان دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد. به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام و المسلمین ...
 •  

   

  نشست کارکنان دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد.

  به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در جمع قضات ، کارکنان ، مدیران و رؤسای ادارات و سازمانهای قوه قضائیه در این استان حضور یافتند.

  معاون فرهنگی قوه ی قضائیه با ابراز خوشحالی از حضورش در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت و اظهار داشت: خوشحالم که در جمع همکاران قضایی و اداری حاضر شدم و در مورد مسائلی از دستگاه قضایی و مسائل روز صحبت کنم.

  حجت الاسلام و المسلمین صادقی روز ۹ دی را عید غدیر انقلاب اسلامی نامید و گفت: امروز ۹ دی عید بزرگی است درست است که در ادامه برخی فتنه ها و مصیبت ها که بر کشور ما بارید پایان بخشی به فتنه ها، جشن بزرگی دارد اما ۹ دی عید غدیر انقلاب اسلامی است. اهل بصیرت جمع شدند و پیمان با ولایت بستند از هر جناحی که بودند آمدند و بزرگترین ویژگی آن فراجناییبود و اختصاص به حزب یا کاندید خاصی و شکست خورده نبود روز ۹ دی خیلی فراتر از جناحی و کاندیداها و شعارهای انتخاباتی بود.

  دکتر صادقی در ادامه افزود: ممکن است برخی کسان تحلیل ها ناصوابی داشته باشند و آن را برخی جناح ها و فرد خاصی نسبت بدهند اما باید به هوش باشیم. ملت بزرگ ایران به هوش است و باید به هوش تر باشند.

  معاون فرهنگی قوه ی قضائیه با اشاره به دخالت های مستقیم استکبار و در رأس ان آمریکا تصریح کرد: آنها احساس کردند که بر بستر برخی فتنه ها و جریاناتی که پدید آمده اند، موج سواری می کنند بلکه آنها اصل نظام و بالاتر از اصل ، اسلام را نشانه رفته اند عده ای دندان تیز کرده بودند که اسلامیت نظام را از مردم سلب کنند و برنامه هایی داشتند.

  وی در ادامه به نقشه ها ی دشمنان برای تضعیف ملت ایران اشاره نمود و گفت: دشمنان برنامه هایی دارد و می داند اگر اعتقادات مردم را بشکند، پیروز است.

  آنها به این نتیجه رسیده اند که مردم در رأس همه به ولایتشان که ولایت الله است اعتقاد دارند و تا مردم به این ولایت اعتقاد دارند دشمنان ره به جایی نخواهند برد.

  دکتر صادقی ادامه داد: دشمن به امام حسین(ع)، عاشورا و کربلا حمله برد، آنها می دانند که مردم این جریان را خیلی مقدس می دانند، بر پایه خون اباعبداله است که این انقلاب تغذیه شده است این نهضت بر پایه خون شهدای کربلا است و استوار گشته و پا گرفته است دشمن خون مظلوم را نشانه گرفته و برپایی نظام نورانی امید مهدوی را نشانه گرفته است.

  حجت الاسلام و المسلمین صادقی با اشاره به وجود ۲ امر مقدس و فوق العاده ی عاشورا ومهدویت در اسلام بیان داشت : دشمن این دو موضوع را نشانه گرفته است در جریان انتخابات ۸۸ ،دشمن از قبل طراحی داشت و بر بستر جهل و خودخواهی های برخی از کاندیدها و اطاعت نکردن از فرمان ولی امر مسلمین ، قصد داشتند اصل ریشه نظام و اسلام را بزند اما مردم هوشیار و بیدار بودند در عاشورا هم به هوش آمدند، مردم و همه کسانی که جریان سازی می کنند به میدان آمدند.

  ۹ دی به یک معنا از ۲۲ بهمن مهمتر بود ۲۲ بهمن یک امر جا افتاده بود اما در این روز بدون اینکه تبلیغات خاصی انجام شود همه ی مردم به میدان امدند.

  معاون فرهنگی قوه ی قضائیه در ادامه در خصوص همکاران که در دستگاه قضایی حضور دارند اظهار داشت: از این دستگاه انتظار بیشتر می رود که در خط مقدم فهم مسائل کل جامعه و انقلاب و شناخت دشمن و شیوه هایش، مقدم ند و باید جلوتر باشند، نگاه تیز بین شما در شناخت مسائل و خطوط انحرافی می تواند حافظ انقلاب باشد.

  وی با تصریح این نکته که ؛ با مفاسد سیاسی، امنیتی و اقتصادی در خط مقدم مبارزه قرار بگیریدافزود: برخی نادان ها می گویند دستگاه قضایی نباید سیاسی باشد این به علت ناآگاهی است آنکه گفته اند قاضی نباید حزبی باشد برای قضاوت و حتی نظامیان و نیروی انتظامی مضر است اما اینان باید فراتر از گروهها و اندیشه ها بیندیشید. باید به مسائل جامعه آگاه باشند و از دستگاههای تبلیغاتی و سیاسی دنیا آگاهی داشته باشند.

  دکتر صادقی افزود: ما باید سیاست های حاکم بر جهان و منطقه و مزوران و معاندان و فضای مجازی و پیوندهای آنان با یکدیگر ، مشکلاتی که فضای مجازی به وجود می آورد اینها را باید قضات ما بشناسد

  همکاران قضایی باید در شناخت این جرایم پیشتاز باشند قاضی که سیاست ها را نشناسد صلاحیت قضاوت را ندارد و وضعیت پیچیده اقتصادی جهان و کشور را نشناسد، نمی تواند توطئه های اقتصادی را تشخیص دهد.

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادقی در خصوص اعدام مفسدان اقتصادی نیز گفت: آنها که وضعیت اقتصادی کشور را نمی شناسند از روابط پیچیده ای که مفسدان اقتصادی ایجاد کردند و فساد بزرگی که در فقیرسازی کشور را ایجاد کردند خبر ندارند.

  وی افزود: افساد بزرگتر مفسدان اقتصادی ، این است که ارزهای بزرگ را خریداری و به خارج بردند و مردم را فقیر و کشور را در معرض خطر، و قصد داشتند نظام را به سقوط بکشانند اگر این افساد نیست پس چیست؟ قضات محترم باید این مسائل را خوب بشناسد این آگاهی، تیزبینی و بصیرت ایجاد می کند به موقع می تواند به میدان بیاید وظیفه خود را خوب انجام دهند.

  دکتر صادقی به مسائل فرهنگی در دستگاه قضایی نیز اشاره نمود و افزود: این نظام ۳۰۰ هزار شهید داده است نباید اجازه دهیم دستخوش بی اعتمادی مردم شود و مورد لبه تیز تیغ برخورد مردم قرار بگیریم ، باید اعتماد سازی کنیم نه اعتماد سوزی.

  همکاران ما در دستگاه قضایی باید تلاش کنند که اعتماد به دستگاه قضایی روز به روز بالاتر رود

  معاون فرهنگی قوه قضائیه در پایان به سئوالات همکاران جواب داد.

  لازم به ذکر است در پایان این نشست با اهداء لوح تقدیری از زحمات آقای الماس گشتاسبی معاون قبلی قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان تقدیر شد.

  گفتنی وی اکنون به همین سمت در دادگستری کل استان بوشهر منصوب شده است.

  تبلیغات