دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
سیاسی

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۰ ق.ظ

امام جمعه باشت؛ فتنه گران نباید فراموش شوند

 • امام جمعه باشت گفت: هیچ گاه نباید فتنه گران فراموش شوند زیرا عده سعی می کنند واژه فتنه فراموش شود ولی تا جان در بدن داریم و نفس می کشیم نه این کلمه را فراموش ...
 • امام جمعه باشت گفت: هیچ گاه نباید فتنه گران فراموش شوند زیرا عده سعی می کنند واژه فتنه فراموش شود ولی تا جان در بدن داریم و نفس می کشیم نه این کلمه را فراموش می کنیم و نه سران فتنه و نه حامیان فتنه را.

  به گرارش نصردنا حجت الاسلام عبودی در خطبه های این هفته نماز جمعه باشت با اشاره به حوادث و مناسبت های مختلف در این ایام اظهار داشت: مناسبت ۹ دی ماه در پیش است و نباید این روز بیادماندنی فراموش شود.
  وی افزود: ملت ایران به جهات مختلف در راهپیمایی ها و ایام الله حضور گسترده داشته اند و این حضور طبیعی است اما در فتنه ۸۸ که کشور ما درگیر شده و فتنه گران کشور را به پرتگاه برده بودند ملت دیدند که خودشان باید کشور را نجات دهند و بار دیگر با روشنگری های مقام معظم رهبری آگاهانه وارد صحنه شدند و بساط آن ها را برچیدند.
  امام جمعه باشت با اشاره به نکاتی در مورد حماسه ۹ دی، ابراز داشت: اولین نکته این است که هیچ وقت نباید فتنه گران فراموش شوند زیرا عده سعی می کنند واژه فتنه فراموش شود ولی تا جان در بدن داریم و نفس می کشیم نه این کلمه را فراموش می کنیم و نه سران فتنه و نه حامیان فتنه را.
  حجت الاسلام عبودی ادامه داد: همچنان با تبعیت از زیارت عاشورا که کلام خداوند متعال است این روز را فراموش نمی کنیم.
  وی روشن شدن تفکر غربگرا و لیبرالی در کشور را از دیگر نکات این ایام دانست و گفت: بر همگان آشکار شد که تفکری غربگرا، لیبرالی، اشرافی گری و چپاول گر پشت پرده این حوادث است و هر گاه منافع آنها به خطر بیفتد حاضرند اصل نظام را نیز ساقط کنند.
  حجت الاسلام عبودی توصیه کرد: باید آگاه و هوشیار بود و فریب فتنه گران را نخورد .
  وی برگزاری مراسم حماسه ۹ دی را تنها صرف مراسم گرامیداشت ندانست و ابراز داشت: باید هر ساله درس ها و عبرت ها برای مردم تبیین شود زیرا فتنه محدود به زمان نیست و تا زمانی که اسلام در صحنه است و از ان دفاع می کنیم فتنه و فتنه گران نیز حضور دارند.
  امام جمعه باشت با بیان اینکه نباید به حامیان سران فتنه روی خوش نشان داد، تصریح کرد: باید حوادث بازخوانی شود که فتنه گران علی رغم شعار های پیرو خط امام بود به امام راحل نیز توهین کردند.
  حجت الاسلام عبودی بیان کرد: فتنه گران و حامیان آنها سال ها بود که از آرمان های امام فاصله گرفته بودند و کار به جایی رسید که به عاشورای امام حسین «ع» نیز رحم نکردند بنابراین اینها جای دفاع ندارند و نباید فراموش شوند.
  وی با هشدار به اینکه این جماعت نباید بر مملکت حاکم شوند، گفت: حاکمیت این گروه یعنی حاکمیت ظلم، فساد و جنایت بنابراین باید همه را برای شرکت در این مراسم باشکوه دعوت می کنیم .
  امام جمعه باشت زمان برگزاری مراسم راهپیمایی ۹ دی ماه را روز یکشنبه ساعت ۳۰/۹ دقیقه اعلام کرد و از مردم خواست با حضور پرشور خود فتنه گران را ناامید کنند.
  امام جمعه باشت در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ارتحال آیت الله شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابراز داشت: حضرت آیت الله شاهرودی خدمات بسیار ارزنده ای را در طول عمر خود به اسلام عزیز داشته اند.
  حجت الاسلام عبودی با اشاره به سوابق علمی این عالم وارسته ، گفت: آیت الله هاشمی شاهرودی از شاگردان آیت الله سیدمحمدباقر صدر بودند و مؤسس مجلس اعلای انقلاب اسلامی در عراق نیز بودند.
  وی ادامه داد: مرتبه علمی و ارزشی این عالم ربانی به حدی بود که در ایام جوانی اجازه اجتهاد گرفت اما هیچوقت اعلام نکرد.
  امام جمعه باشت با بیان اینکه آیت الله هاشمی شاهرودی برادر سه شهید بودند ، بیان داشت: وی هیچوقت از خود نگفت و بعد از رحلت ایشان همه متوجه شدند که این عالم
  ربانی برادر سه شهید بودند.
  حجت الاسلام عبودی ابراز داشت: مرتبه علمی وی بالا بود به همین دلیل مقام معظم رهبری در بیانیه ای که به مناسبت ارتحال وی صادر کردند وفاداری به نظام و انقلاب را یادآور شده اند.
  امام جمعه باشت در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ در خلیج فارس اشاره کرد و با بیان نکاتی ، گفت: این رزمایش دارای ویژگی هایی بود که از سایر رزمایش ها متمایز است.
  حجت الاسلام عبودی ادامه داد: اولین ویژگی این بود که برای نخستین بار رزمایش از حیث تاکتیکی ، هجومی برگزار شد.
  وی استفاده از سلاح های بومی در زمایش را ویژگی دوم دانست و افزود: همه سلاح ها و تجهیزات بکارگرفته شده در این رزمایش تولید داخل بود و نشان دهنده این حقیقت بود که جوانان مستعد ما با دست خالی می توانند جلوی تحریم ها بایستند و ابزار دفاعی تولید نمایند.
  امام جمعه باشت گفت: پیام این رزمایش به آمریکا این بود که جمهوری اسلامی توان دفاعی و نظامی دارد و بر همین مبنا آمریکا در حال خروج مفتضحانه نظامیان خود از سوریه و افغانستان است.
  حجت الاسلام عبودی ویژگی دیگر برگزاری این رزمایش را پیام به همه کشورهای عربی مانند عربستان دانست که با فراهم کردن بستر برای ماجراجویی های غربی ها در منطقه قصد ناآرامی دارندو باید بدانند که در صورت چنین اقدامی برای آمریکا و اسرائیل مورد هجمه قرار خواهند گرفت.
  وی پیام دیگر رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ را هشدار به کشورهای شرقی که برای جلوگیری از حملات تروریست ها به ایران ناتوان هستند ، اعلام کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران ناتوان نیست و خویشتندار است و در صورت عدم مقابله با تروریست ها ، با این گروه مقابله خواهد کرد.
  امام جمعه باشت در بخش دیگر سخنانش به سفر مخفیانه رییس جمهور آمریکا به عراق و بازدید از پایگاه آمریکا اشاره کرد و گفت: مسئولان عراقی به درخواست دیدار ترامپ پاسخ منفی دادندو برای کسی که ادعای کدخدایی دنیا را دارد این موارد به منزله شکست و ضعف است.
  حجت الاسلام عبودی به نقش مؤثر جبهه مقاومت در عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: سفر مخفیانه ترامپ نسان می دهد که جبهه مقامت پیروز شده است.
  وی افزود: جبهه مقاومت موجب ثبات در سوریه نیز شده است به گونه ای که کشورهایی که در آغاز جنگ سوریه اقدام به تعطیلی سفارت خانه های خود نموده بودند دوباره سفارتخانه های خود را دایر کردند.
  امام جمعه باشت در ادامه با تبریک هفته نهضت سوادآموزی و خدمات ارزنده ان در نظام جمهوری اسلامی گفت: در زمان قبل از انقلاب تنها ۳۱ درصد از مردم باسواد بودند که به برکت نظام و انقلاب اکنون این میزان به ۹۳ درصد رسیده سات.
  حجت الاسلام عبودی نهضت سوادآموزی را یادگار امام راحل «ره» دانست و افزود: به مسئولین نهضت سوادآموزی توصیه می کنیم که از عملکرد آماری بپرهیزند و تنها به فکر ارائه آمار نباشند بلکه بر کیفیت امور خود بیافزایند.
  امام جمعه باشت به افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت توسط وزیر بهداشت نیز اشاره کرد و با تقدیر از اقدامات مسئولان در احداث این بیمارستان ابراز امیدواری کرد با افتتاح این طرح درمانی بتوان خدمات شایسته ای به مردم ارائه داد.
  حجت الاسلام عبودی به نگرانی های مردم در خصوص استقرار متخصصین در این بیمارستان اشاره کرد و گفت: امید است که با همکاری مردم این موضوع نیز برطرف شود.
  وی برخورد نامناسب با کادر پزشکی را دور از شان مردم باشت دانست و خواستار همکاری مردم در همه زمینه ها برای ارائه هر چه بهتر خدمات بیمارستانی شد.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

  تبلیغات