سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۲۲:۰۰ ب.ظ

تقدیرمدیرکل حوزه شهری استانداری از اقدامات شهرداری باشت /تصاویر

 • مدیرکل حوزه امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تلاش های شهرداری باشت در جهت اجرای طرح های مختلف رفاهی، تفریحی تقدیر کرد. به گرارش نصردنا از باشت به منظور برنامه ریزی و آگاهی از روند ...
 • مدیرکل حوزه امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تلاش های شهرداری باشت در جهت اجرای طرح های مختلف رفاهی، تفریحی تقدیر کرد.
  به گرارش نصردنا از باشت به منظور برنامه ریزی و آگاهی از روند پروژه های اجرایی شهرداری باشت نشست مهندس کاظمی مدیرکل دفتر شهری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با شهردار و کارکنان در سالن شهرداری باشت برگزار شد.
  لطف الله موسوی شهردارباشت در این نشست با خیرمقدم خدمت مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پرسنل شهرداری آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روزی به همشهریان عزیز هستند، اظهار داشت: در صددیم با تعامل با دستگاه های مختلف و کمک مجموعه استانداری ۴۰ پروژه عمرانی، خدماتی و رفاهی را با حضور استاندارمحترم، معاونین و نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در این شهر کلنگ زنی و یا افتتاح نماییم.
  وی در خصوص مشکلات شهرداری نیز گفت: عدم وجود نیروهای متخصص در حوزه شهرداری باشت و همچنین کمبود نیرو در بخش راننده پایه یک و تبدیل وضعیت نیروها، امید است با درایت مدیرکل محترم امور شهری استانداری این مشکلات مرتفع شوند.
  سید محمد ظریف رمضانی، معاون حقوقی شهرداری باشت به نمایندگی از پرسنل شهرداری در این نشست سخن گفت: وی ابراز داشت: بیش از ۱۵ نفر از پرسنل شهرداری دارای سوابق تحصیلی دانشگاهی و سابقه کاری بین ۱۰ الی ۱۵ سال هستند که بصورت کارمند قراردادی مشغول فعالیت دارند.
  وی عدم اقدام مؤثر در تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری را از مهمترین دلایل این امر دانست و افزود: عدم مطابقت رشته تحصیلی با شرایط احراز پستهای سازمانی موجب شده تا در روند تبدیل وضعیت این نیروها خلل ایجاد شود.
  رمضانی با بیان اینکه پرسنل خدوم شهرداری کمترین حقوق و مزایا را نسبت به سایر ادارات و دریافت می کنند، گفت: استدعا داریم در مورد مشمول شدن شهرداری باشت به قانون مدیریت خدمات کشوری دستورات لازم صادر تا از طریق نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اقدام لازم انجام شود.
  وی بیان داشت: با توجه به ضعف مالی و بودجه ای شهرداری باشت از سال ۸۹ تا ۹۶حق لباس، اضافه کاری و تعطیلات ، مناطق محروم و … پرداخت نشده که استدعای دستورات لازم جهت این مطالبات به کارگران و کارمندان هستیم.
  رمضانی مطالبات ۲۰۰ میلیون تومانی مربوط به سنوات بازنشستگان و بیش از ۲۰ نفر از پرسنل کارگری و کارمندی که از سال ۹۳ تا کنون بازنشسته و یا انتقال یافته اند را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و افزود: شکایت ۱۵ نفر از کارگران شهرداری در سنوات گذشته از طریق اداره کاربه دلیل عدم پرداخت مطالبات صورت گرفته که با رأی اداره کار در چندین نوبت نسبت به مسدود نمودن حساب های شهرداری اقدام نموده اند که با وساطت شهردار و شورای شهر مشکل برطرف شده اما تا کنون با آنان تسویه حساب نشده و شهرداری بصورت علی الحساب مبالغی را به آنان پرداخت نموده که این روند پرداخت مطالبات شایسته پرسنل خدوم شهرداری نسیت زیرا این اقساط بصورت ناچیز و هر چند وقت یکبار پرداخت می شود و گوشه ای از مشکلات معیشتی پرسنل را برطرف نمی نماید.
  معاون حقوقی شهرداری باشت پرداخت دوگانگی از قبیل حق سختی کار، حق فنی ، حق مسئولیت در شهرداری ها را موجب ایجاد نارضایتی در بین دیگر شهرداری ها بیان نمود و ادامه داد: در شهرداری باشت این مزایا قطع شده اما در شهرداری های همجوار اینگونه نیست لذا خواهشمند است در جهت برقراری و رعایت عدالت در پرداخت ها دستور به قطع و یا پرداخت نمایید.
  رمضانی اختلاف سطح دریافتی در شهرداری های استان را بسیار نگران کننده دانست و گفت: پرداخت فاحش در پرداخت حقوق پرسنل

  شهرداری باشت نسبت به سایر شهرداری ها به گونه ای که در شهرداری باشت سقف حقوق ۲ میلیون تومان اما در بعضی از شهرداری ها این رقم به ۵ میلیون تومان در ماه نیز می رسد که رسیدگی به این موضوع نیز از خواسته های به حق پرسنل خدوم شهرداری باشت است.

  مهندس کاظمی ، مدیرکل امور شهری استانداری نیز در این نشست با تقدیر از شهردار باشت به جهت تلاش در حل مشکلات و همچنین بهبود فضای مطلوب شهر باشت ، در زمینه تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری باشت گفت: وجود تنها ۲ نفر نیروی پیمانی و یک نفر نیروی رسمی از مجموع ۶۱ نیروی فعال در شهرداری باشت نشان می دهد که در این زمینه کم کاری صورت گرفته است.
  این مسئول قول مساعد داد تا در زمینه تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری باشت تلاش نماید.
  وی در ادامه با بیان اینکه فضای شهرداری باشت در حال مطلوب شدن است، ادامه داد: تا زمانی که در حوزه امور شهری هستم رفاه پرسنل و آرامش آنها در محل کار از اولویت های کاری است.
  کاظمی نظم در محل کار را از دیگر سیاست های کاری خود دانست و افزود: تقوا و نظم دو خصوصیت نیروهای شهرداری است و این دو همیشه با هم و در کنار هم می ایند.
  مدیرکل حوزه امور شهری استانداری کهگیلوه و بویراحمد امانت داری و دست پاکی را از دیگر خصوصیات دانست و گفت: در زمینه برخورد با نیروهای متخلف بودن اغماض عمل خواهیم کرد.
  کاظمی با بیان اینکه نیروهای وارد شده به شهرداری کمی بوده و در جذب کیفیتی آنها دقت نشده است ، ادامه داد: در برخی از شهرداری ها عده ای این نهاد خدمت رسان را خانه خلوتی برای خود دانسته و اقدام به جذب نیروها بدون در نظر گرفتن توانمندی کرده اند.
  وی با تأکید براینکه باید جذب نیرو در شهرداری ها نظام مند شود، تصریح کرد: گاهاً شاهد هستیم که در برخی موارد شوراها نیز در جذب نیروهای ناکارآمد نقش داشته اند.
  کاظمی اضافه کرد: وظیفه شورا اشتغال کازب نیست و باید شهرداری ها اجازه بکارگیری نیروهای سفارشی را ندهند که الحمدلله در شهرداری باشت این روند وجود ندارد.
  وی توجه به امورات رفاهی و معیشای پرسنل را از وظایف شهرداری و مدیران حوزه شهری دانست و تآکید کرد: در زمینه دریافت مطالبات عقب افتاده و به حق نیروهای خدوم شهرداری تلاش و پیگیری خواهم کرد.
  گفتنی است در پایان این نشست نیز از طرح های شهرداری بازدید شد.
  خبرنگار فتح الله پوران پور

   

  تبلیغات