جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ | ۲۱:۰۷ ب.ظ

مانور زلزله در مدارس گچساران اجراشد  

 •   همزمان با سراسر کشور و با برگزاری بیستمین مانور زلزله، زنگ زلزله و ایمنی، در مواجهه با بلایایی طبیعی در گچساران اجراشد. به گزارش نصردنا عبدالرحیم رحیمی در مانور زلزله  در دبیرستان نمونه آزادگان گچساران افزود: زلزله ...
 •  

  همزمان با سراسر کشور و با برگزاری بیستمین مانور زلزله، زنگ زلزله و ایمنی، در مواجهه با بلایایی طبیعی در گچساران اجراشد.

  به گزارش نصردنا عبدالرحیم رحیمی در مانور زلزله  در دبیرستان نمونه آزادگان گچساران افزود: زلزله یکی از بلایای طبیعی است که انسان باید برای روبرو شدن با این بلای طبیعی آماده شود.

  وی بیان کرد: زلزله در هر زمان و مکان امکان دارد رخ دهد به همین جهت با تصمیم مدیریت بحران کشور آموزش در سطح مدارس مورد توجه قرار گرفت است.

  فرماندار گچساران تصریح کرد: اجرای مانور زلزله در مدارس گامی در بالا بردن سطح آگاهی و آمادگی با بلایای طبیعی در مردم و دستگاه‌های خدمت‌رسان است.

  سرپرست آموزش و پرورش گچساران نیز در این مانور خاطر نشان کرد: آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه ضروری است.

  محمد شهبازی عنوان کرد: طرح ملی دادرس در ۲۰ مدرسه این شهرستان بر روی بیش از ۳۰۰ دانش آموز دوره اول متوسطه در حال اجراست.

  وی گفت:  در این طرح چهار مربی به مدت ۱۶ ساعت دانش آموزان را در زمینه های پناه گیری، خروج اضطراری، اسکان موقت، کمک‌های اولیه، اطفاء حریق و چگونگی حفظ خونسردی در زمان بروز حوادث آموزش می‌دهند.

  سرپرست آموزش و پرورش گچساران بیان کرد: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان از جمله آسیب‌پذیرترین قشر جامعه هستند انجام طرح دادرس می‌تواند به آموزش مهارت لازم به دانش آموزان کمک قابل توجه ای کند.

  شهبازی اضافه کرد: همزمان با سراسر کشور و با برگزاری بیستمین مانور زلزله، زنگ زلزله و ایمنی، در مواجهه با بلایایی طبیعی در گچساران نواخته شد.

  مانور سراسری مقابله با زلزله همه ساله هشتم آذرماه برگزار می شد که به خاطرهمزمانی با پنجشنبه و تعطیلی مدارس، این مانور یک روز زودتر در برگزار شد

  تبلیغات