جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ | ۲۰:۰۸ ب.ظ

پاسخ پاکدل به سخنرانی هفته بسیج نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس

 •   « يا ايُهاالَذينَ آمَنو لِمَ تَقُلونَ مالا تَفعَلون » اي كساني كه ايمان آوردهايد چرا سخني ميگوييد كه عمل نميكنيد؟   سوره مباركه صف آيه ۲ جانبازان قطع عضو و فرماندهان با سابقه بسيجي را بركنار و فاميل ...
 •  

  « يا ايُهاالَذينَ آمَنو لِمَ تَقُلونَ مالا تَفعَلون »

  اي كساني كه ايمان آوردهايد چرا سخني ميگوييد كه عمل نميكنيد؟   سوره مباركه صف آيه ۲

  جانبازان قطع عضو و فرماندهان با سابقه بسيجي را بركنار و فاميل هاي خود و ليدرهاي تان را به جايشان منصوب كرديد

  از كوزه همان برون تراود كه در اوست. شما فقط ميتوانيد به ظاهر بسيج توجه داشته باشيد.

  شعار ” زده باد مخالف من ” سر ميدهيد ولي به “مُرده باد مخالف من ” اعتقاد داريد و عمل ميكنيد.

  در خصوص شنيدن صداي منقد و توجه به پيشنهادها، شما هنوز اندر خم يك كوچه ايد.

  جاي نُخبهها را با پَخمِهها عوض كردهايد.

  جناب آقای تاجگردون

  نماينده محترم مردم شريف شهرستان هاي گچساران و باشت در مجلس شوراي اسلامي

  با سلام و دعاي خير،

  خدا را سپاس كه سلامتي خود را باز يافتيد. از صميم قلب از خداوند ميخواهم سال هاي متمادي براي فرزندان تان پدري كنيد و در امورات شخصي موفق باشيد، ولي درخصوص فعاليت هاي سياسي، اجرايي و هر آنچه به عموم مردم يا بخشي از آنها بر مي‌گردد، از خدا مي خواهم كه اين توفيق را به شما بدهد كه كمي تأمل نموده و تجديد نظر نماييد. حداقل تا حدودي به آنچه مي فرمائيد يا شعار مي دهيد، در عمل پايبند باشيد.

  در راستاي ناگفته ها و نقدهايم، دو نقد ديگر بود كه مي بايست، تقديم محضر مردم و رسانه ها مينمودم كه وقتي دچار كسالت شديد، انتشار آنها را متوقف كردم و اكنون كه الحمدلله والمِنَّه بهبودي يافته و به عرصه فعاليت برگشته‌ايد، قصد داشتم يكي از آنها را منتشر نمايم ولي متن سخنراني چهارم آذرماه نود و هفتِ شما سبب گرديد تا قبل از آنها، فارغ از بحثي كه بين جنابعالي و آقاي هدايتخواه پيش آمده، كه بهتر است توضيحات پيرامون منظور شان توسط خودشان ارائه شده و جنابعالي نيز از احساسات و تعصبات مردم سوء استفاده ننماييد، پاسخي درخصوص دو مورد از فرمايشاتتان درخصوص توجه به اصل بسيج و نيز استقبال از پيشنهادها، خدمتتان عرض كنم.

  فرموده ايد” وقتي مي گوييم بسيجي، به ظواهر اوامر نرويم. من از دست اندركاران هفته بسيج مي خواهم عمق بسيج را نشان بدهيد. ” و پيشنهاد نموده ايد كه  ” در مراسمي از بسيجي با هشتاد ماه جبهه  تجليل شود و يك روز بسيجيان خاطره تعريف كنند.” البته ابتداي فرمايشتان خيلي خوب است ولي با مَنِش و عملكرد شما نمي‌خواند. چون اگر به ظواهر بسيج پرداخته نشود و عمق بسيج ديده شود، آن وقت ديگر بايد همه مردم را به يك چشم ديد، بسيجي ها و جانباران و ايثارگران را حرمت كرد و در جايگاه ها و مسئوليت هاي در شأن و  البته در تخصص و توانشان گمارد و آنها طبعاً با رانت، پارتي بازي، انحصار، دادن امتيازات و فرصت ها به افراد خاص مخالفند، آن گاه، آيا شما ميتوانيد چنين وضعي را تحمل كنيد؟ آنها واقعاً به شعار “ٌزنده باد مخالف من” اعتقاد دارند و اصلاً مخالفي نميبينند. آنها معقتد به بسيج هشتاد ميليوني هستند، ولي جنابعالي كه ثابت كرده ايد فقط شعار ” زنده باد مخالف من ” را سر مي دهيد ولي هيچ مخالفي را بر نمي تابيد، آيا مي توانيد با اين واقعيت بسيج كنار بيائيد؟ قطعاً نه. به همين دليل هم بلافاصله ادامه مي دهيد كه از آنها تجليل كنيد و بگوييد تا خاطره تعريف كنند، يعني همان ظواهر! ( البته بدون شك در كنار اصل و عمق بسيج، ظواهر آن هم عاليست ). ولي جناب آقای تاجگردون: ازكوزه همان برون تراود كه در اوست، شما بلافاصله حرف دلتان را زدهايد، چون در عمل نشان دادهايد كه به عمق انديشه و آرمان بسيج نمي انديشيد. فرمودهايد: ” من بعضي اوقات شك مي كنم، نكند جبهه اي كه ما رفتيم جبهه ديگري بود. اصلاً جنگ نبود، چيز ديگري بود. ” دقيقاً !!، از شما چه پنهان! ما هم از حرفها و عملكردِ شما شك كرديم، مگر اين جانبازان قطع عضو، اين فرماندهانِ دوران جنگ با سابقه سالها حضور در جبهه كه با بي حرمتي و بدون دليل و فقط به جرم رأي ندادن به شما بركنار شدند و مورد بي مهري قرار گرفتند و حتي بعضي از آنها را اجازه نداديد و ندادند كه كنار زمين فوتبال بنشينند و روحيه بخش و الگوي جوانان باشند، يا آن جانبازي كه زير مشت و لگد قرار گرفت، و هنوز هم دست بردار نيستيد و با تمام قوا شمشير را از رو برايشان بسته ايد و آخرينشان درنفت كه مقداري عادي راه ميرفت و احتمالاً دير متوجه شديد كه قطع عضو است و پاي مصنوعي دارند!! را هم بركنار كرديد، در جبهه ديگري مي جنگيدند؟ فرماندهي گردانهاي اجنبي بودند؟ اعضاي بدنشان را در جاي ديگري و براي ديني غير از اسلام و انقلابي غير از انقلاب اسلامي و مملكتي غير از ايران از دست داده اند؟؟ و خيلي جالب است كه امروز هم به همين راحتي چشم در چشم مردم اينگونه صحبت مي كنيد و متوليان هفته بسيج را هم زير سوال مي بريد.

  در قسمت ديگري از فرمايشاتتان فرموده ايد: ” كه اگر كسي ايده اي داشته باشد بخيل نيستم بيانش ميكنم. ” ( زحمت مي كشيد كه بيانش مي كنيد.!! ) و فرموده ايد: ” اگر كسي ايده اي بدهد مي گويم اين شخص ايده داده و ايده اش از من بهتر است ” و وانمود كردهايد كه از پيشنهادها استقبال ميكنيد.

  حتماً خاطرتان هست وقتي كه فرموديد، همين جانبازان، رزمندگان و بسيجيان را با افرادي كه صرفاً فاميل جنابعالي يا ليدرهايتان بودند عوض نمايم، هر چند نشان مي داد به اصل مهم تفكيك قوا اعتقادي نداريد، ولي بنده عرض مي كردم در عملكردشان ضعفي هست؟ هيچ پاسخي نداشتيد، فقط مي فرموديد: ” همسوي ما نبودهاند و به من رأي نداده اند. ” پيشنهاد دادم به جاي اين تسويه حسابها، به فكر توسعه و عمران، تعريف و انجام پروژه ها و ايجاد فرصتهاي شغلي باشيد، بيكاري امان مردم را بريده است. عرض كردم ظرف اين چند سال، از محل اعتبارات نفت، فرودگاه هواپيماي جت براي اولين بار در تاريخ استان، زيرگذر، دانشكده نفت، بيمارستان (بيبي حكيمه)، بيمارستان جديد نفت، ، مجموعه ورزشي شهيد فراز، مجموعه ورزشي شهيد درخشان، زورخانه شهيد نريموسي، زمين چمن و استخرِ انتهاي بلوار بعثت، سالن ورزشي و استخر باشت، كاشت هزاران اصله درخت، و دهها پروژه بزرگ و كوچك ديگر انجام شده است، تيم فوتبال هم براي اولين بار به ليگ دسته يك صعود كرده است، يادواره بي سابقه تجليل از كل رزمندگان استان و رزمايش تاريخي ده هزار نفره برگزار نيز برگزار شده است. حال پروژه ها و طرح هايي هست، بياييد بجاي تسويه حسابهاي شخصي و جناحي، آنهم اكثراً با جانبازان قطع عضو و فرماندهان بيادعا و ناشناخته دوران دفاع مقدس و عمل نمودن به شعار ” مرده باد مخالف من”، به فكر انجام چنين طرحها و ايجاد فرصتهاي شغلي باشيم، نه تنها آن پيشنهاد را نپذيرفتيد بلكه دقيقاً به نظر خودتان اصرار ورزيديد؟ كه اتفاقاً آن را عملي هم كرديد و نتايج اسفبارش را هم ديديد. اگر فقط همين يك پيشنهاد را پذيرقته بوديد، امروز مجبور نبوديد بعنوان بزرگترين دستاوردهاي قريب به هفت سال وكالتتان آنهم در كسوت رييس كميسيون برنامه و بودجه، فقط بهسازي بافت فرسوده و خيابان بلاديان را نام ببريد. البته پتروشيمي را قطعاً بر اساس عادت ديرينه به اشتباه به اسم خودتان مصادره كرده ايد، چون طرح دوران شما نبوده است. ( كمي دقت كنيد چقدر دستتان خالي است. در عجبم! هنوز بعضي قلم به دستان جيره خوار، با چه رويي مي گويند در بخش عمران و توسعه، عملكرد شما قابل دفاع است، در حاليكه خودتان بعد از نقد سوم بنده همه چيز را پذيرفتيد. )

  يادتان هست، وقتي در خصوص مغازههاي شركت نفت كه بنده و همكارانم پيگيرِ اخذ اجاره و نيز انجام فرايند مزايده بوديم، در حضور امام جمعه محترم، رئيس محترم وقت اداره اطلاعات و جانباز قطع عضو! و رييس روابط عمومي وقتِ شركت، پيشنهاد گرديد كه از وزير محترم نفت مجوز اختصاصِ مبالغ اجاره آنها در امورات قرآني، فرهنگي، آموزشي و ورزشي اخذ گردد، شما استقبال كرديد كه شخصاً آن مجوز را مي گيريد ولي وقتي متوجه شديد بعضي از مغازه ها در اختيار افراد خاصي از نزديكانتان هستند، نه تنها آن كار را نكرديد، بلكه پيگير بوديد موضوغ اخذ اجاره نيز منتفي گردد؟

  جناب آقاي تاجگردون: در نقدهاي بنده خصوصاً اولين نامه، پيشنهادات قابل توجهي به شما شد ولي شما به هيچكدام از آنها توجهي نكرديد و حتي پس از سه كامنت كاملاً محترمانه ولي منتقدانه، از سوي بنده، دسترسي حقير را به صفحه اينستاگرامتان كه عمومي بوده و حتي تروريسم و صهيونيسم به آن دسترسي دارند، قطع كرديد تا نشان دهيد چقدر با شنيدنِ صداي منتقدِ واقعي مخالفيد. همه ميدانند شما شيفته بله قربان گفتن و تعريف و تمجيديد. اولين پيشنهاد اين است كه با اين عارضه، مبارزه كنيد. ( البته چون در تمام نوشتههايم سعي دارم انصاف را رعايت كنم، بايد عرض كنم فقط بعد از مدتها و پس از ناگفته و نقد سوم، پذيرفتيد كه ديگر كمتر كارهاي ديگران را به نام خودتان مصادره كنيد و مدتي است از فرودگاه گچساران، زيرگذر، بيمارستان بي بي حكيمه، دانشكده نفت، آبيار برخي دشتها و بعضي پروژه هاي ديگر بعنوان عملكرد خودتان نام نمي بريد، مثل آخرين گزارش تلويزيوني عملكردتان و همين سخنراني تان، كه جاي شكر دارد. ( البته اگر نام بردن پتروشيمي را اشتباهِ سهوي فرض كنيم ) . در خصوص توجه به نظرات مخالف و اخذ پيشنهادها، متأسفانه شما هنوز اندر خمِ يك كوچهايد. ابتدا شما با نفس خودتان مبارزاتي را شروع كنيد.

  مهمترين پيشنهادها بعد از مبارزه با نفس، توجه عملي به شايسته سالاري، شفافيت، تأمين امنيت سرمايه گذاري،  اجراي ضابطه و رعايت عدالت نسبي و حتيالامكاني در جذبها ، وامها، فرصتها و دادن حق به مستحق است كه نيك مي دانيد، شما تاكنون خلاف آنها عمل نمودهايد و بهترين پاسخ تئوريسنها و هوادارانتان اين است كه مگر فقط در دوره آقاي تاجگردون بوده است؟ يعني اينكه قبول دارند كه در دوره جنابعالي اينگونه هست و سعي و تلاش و افتخارشان اين است كه مصداقي بياورند كه در دوره هاي قبل هم بوده است. پيشنهاد مهم ديگر توجه به نخبههاست. نه هر كسي را دوست داشتيد روي سكو آورده و نخبه معرفي كنيد. جناب آقاي تاجگردون: شما و مديرانتان عمدي يا سهوي نخبهها را كشتهايد. در همين جشن اخير نخبهها، جاي دكتر بهمن كشكولي، دوقلوهاي خادم بشيري، بهرنگ اسدي و دهها صاحب رتبه تك رقمي و دو رقمي ونخبه ديگر كه بدليل عدم امكان ذكر نامشان از آنها خاضعانه پوزش مي طلبم،خالي بود. آنهايي كه بعنوان نخبه معرفي كرديدبه گرد‌ِّ پاي اينها هم نميرسيدند. بهترين عبارتي را كه ميشود بكار برد اين است كه شما در عمل و حتي بصورت نمادين جاي نخبهها را با پخمهها جابجا كردهايد. متاسفانه وقتي پشت تريبون قرار ميگيريد هر چه دلتان ميخواهد ميگوييد به عبارتي حرفهاي قشنگ و ايدهآل ميزنيد ولي ذرهاي به عملكردتان فكر نميكنيد و نميدانم آيا واقعاً فكر ميكنيد مردم متوجه نيستند؟ لطفاً اگر كسي وسط سخرانيتان بلند نمي شود و اعتراض نمي كند آنرا به حساب متوجه نشدن مردم فهيم آن حوزه يا پذيرفتن و صحه گذاشتن بر فرمايشاتتان نگذاريد، بلكه بحساب نجابتشان قرار دهيد.

  در نهايت همانگونكه كه در يكي از مرقومههاي قبلي خدمتتان عرض كردم و در ابتداي اين مرقومه نيز آوردهام، مؤكداً خواهش مي كنم به اين آيه شريفه بيش از پيش دقت فرماييد.

  « يا ايهاالذينَ آمَنوُ لِمَ تَقُلونَ مالا تَفعَلون »

  خير خواهتان

  غلامرضا پاكدل

  ۵/

  ابرچسب ها :

  تبلیغات