جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۹ ب.ظ

۷۰ درصد از جاده های مناطق قشلاقی مسدود شده است

 •   مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: 70 درصد از جاده های مناطق قشلاقی در شهرستانهای گچساران، دهدشت و بخشی از بهمئی بر اثر بارندگی چند روز اخیر مسدود شده است. به گزارش نصردنا مجید ...
 •  

  مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۰ درصد از جاده های مناطق قشلاقی در شهرستانهای گچساران، دهدشت و بخشی از بهمئی بر اثر بارندگی چند روز اخیر مسدود شده است.

  به گزارش نصردنا مجید علیپور در جمع خبرنگاران افزود: بارندگی های اخیر به برخی از مناطق قشلاقی در کهگیلویه و بویراحمد آسیب رساند.

  وی بیان کرد: ۷۰ درصد از جاده های مناطق قشلاقی در شهرستانهای گچساران، دهدشت و بخشی از بهمئی بر اثر بارندگی چند روز اخیر مسدود شده است.

  مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اکثر جاده های قشلاقی در این شهرستانها ریزش کرده و تخریب شدند.

  علیپورعنوان کرد: در بارندگی چند روز اخیرتا کنون ۹ دهنه پل در منطقه عشایری گچساران و ۷ دهنه آبنما تخریب شدند.

  وی گفت: از این تعداد ۳دهنه آبنما در حوزه کهگیلویه و ۴ دهنه دیگر در شهرستان گچساران هستند.

  مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: در شهرستان گچساران و جنوب کهگیلویه و بهمئی بیشتر به دلیل بافت خاکی بر اثر هر بارندگی بخشی از جاده دهای عشایری تخریب می شوند و نیاز به باز سازی دارند.

  علیپوربیان کرد: در شهرستانهای عنوان شده تیم های باز گشایی ما مستقر هستند تا پس از پایان بارندگی ها اقدامات لازم را انجام دهند.

  وی افزود: تا کنون این میزان خسارت عنوان شده به ما گزارش شده است.

  مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در خصوص خبر گیر افتادن خانواده های عشایری در مناطق کوهستانی گچساران گفت: این خبر به هیچ عنوان صحت ندارد و در شهرستان گچساران در مناطق عشایری کوهستانی که سخت باشد که نیاز به کوهنورد حرفه ای داشته باشد وجود ندارد.

  علیپور ادامه داد: چند نفر کشاورز شهر نشین جهت کشت زمین های خود در منطقه دریلای شهرستان گچساران به این منطقه رفته بودند که به دلیل بارندگی چند روز اخیر و جاری شدن سیلاب در رودخانه های فصلی و اینکه امکان تردد با ماشین های خود را نداشتند نتوانستند به شهر باز گردند.

  وی اضافه کرد: با کمک نیروهای هلال احمرامداد رسانی مواد غذایی به آنها انجام شد و در منطقه پیچاب شهرستان باشت نیز امداد رسانی آذوقه را به تعدادی از خانوار عشایر انجام دادیم.

  تبلیغات