جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۲ ق.ظ

با تهدیدگران سلامت مردم به شدت برخورد شود

 •   استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای مبارزه جدی با قاچاق کالاهای سلامت محور با هیچ کسی تعارف نداریم. به گزارش نصردناعلی محمد احمدی در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: شرایط موجود ...
 •  

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای مبارزه جدی با قاچاق کالاهای سلامت محور با هیچ کسی تعارف نداریم.

  به گزارش نصردناعلی محمد احمدی در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: شرایط موجود انگیزه و زمینه سود جویی قاچاق کالا را فراهم کرده و با این مسئله نباید انعفالی برخورد شود .

  وی اظهارکرد: یک سری افراد برای سود جویی و فرار از مالیات دست به اقدامات قاچاق کالا می زنند و در این خصوص باید اراده قوی داشت و اقدامات مقابله ای اجرا کرد .

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، میزان ورود و وجود قاچاق کالا نشان دهنده ضعف است و بخشی از اقدامات مقابله ای به دلیل تعریف نشدن وظایف دستگاه ها از شتاب خاصی برخوردار نیست، خاطرنشان کرد: در این رابطه کمیته ها فعالتر و وظایف هر دستگاه مشخص و اقدامات لازم انجام شود و گزارش آن در جلسه بعدی ارائه شود.

  احمدی به جلوگیری از خروج دام به صورت قاچاق از استان تاکید و تصریح کرد: نظارت و کنترل جدی بر قاچاق کنندگان، سودجویان و واسطه گران دام استان به عمل آید و خروج دام مازاد در استان باید با ایجاد ارزش افزوده برای تولید کننده و با سازو کار جدید مورد توجه قرار گیرد .

  وی به مسئله ثبت، کنترل و نظارت انبارهای استان اشاره کرد و ادامه داد: کار ثبت همه انبارها در سامانه با شرایط جدید انجام تا گردش کنترل ورودی و خروجی کالا در آنها رصد شود .

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مسأله برخورد با احتکار و قاچاق کالا در انبارها تاکید و عنوان کرد: از طریق رسانه ها و صدا و سیما موضوع آدرس سامانه، ثبت انبارها و نرم افزاری مرتبط در سامانه برای آموزش انجام شود تا اقدامات نظارت و کنترل انبارها روال قانونی را طی کنند و شرایط برخورد بدون اغماض با متخلفین هم فراهم شود .

  احمدی با اشاره به اینکه، تاکنون ۱۳۳۵ انبار در استان در سامانه ثبت شده است، بیان کرد: سازکاری اندیشیده شود تا همه مالکین انبارها از این مسئله استقبال و در این سامانه ثبت نام کنند تا اگر در بررسی ها و بازرسی ها شناسایی شدند، دچار مشکل نشوند .

  وی به موضوع مبارزه جدی با قاچاق کالاهای سلامت محور تاکید و اظهارکرد: در خصوص سلامت مردم با هیچ کسی تعارف نداریم و در مبادی ورودی های استان و در داخل فروشگاه ها با هرگونه کالایی که در حوزه بهداشتی، دارویی، آرایشی و خوراکی به سلامت مردم آسیب می رساند به شدت برخورد شود .

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، همه دستگاه های اجرایی باید نسبت به مسئله سلامت مردم حساسیت بالایی داشته باشند، اضافه کرد: باید با آنچه که سلامت مردم را تهدید می کند به سختی مقابله و برخورد شود و در این رابطه صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی را یاری کنند .

  گفتنی است که در این نشست مصوبات جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت و دانشگاه علوم پزشکی گزارشی در خصوص تهدیدات حوزه غذا و داروهای قاچاق ارائه داد.

  تبلیغات