دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
سیاسی

چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۷ ب.ظ

ابطال انتخابات هیئت وزنه برداری کهگیلویه و بویراحمد پس از۵ ماه

 •     انتخابات هیئت وزنه برداری استان کهگیلویه و بویراحمد پس از 5 ماه از برگزاری آن با ورود سازمان بازرسی باطل شده است . به گزارش نصردنا  مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان کهگیلویه و بویراحمد در ...
 •  

   

  انتخابات هیئت وزنه برداری استان کهگیلویه و بویراحمد پس از ۵ ماه از برگزاری آن با ورود سازمان بازرسی باطل شده است .

  به گزارش نصردنا  مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان کهگیلویه و بویراحمد در هشتم اردیبهشت سال جاری برگزار و عبدالرحیم کاظمی به عنوان رییس این هیات انتخاب شد. اکنون با گذشت حدودا ۵ ماه از برگزاری این انتخابات، ابطال آن اعلام شد. به نظر می رسد به دلیل وجود تخلفاتی، بازرسی به مجمع انتخاباتی این هیات ورود کرد و در نهایت این انتخابات باطل شد .

  سید محمد تقی علوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه گفت: رسانه ها علاوه بر پیگیری و مطرح کردن موارد منفی و نقاط ضعف استانها، به دنبال نقاط قوت و افتخاراتی که ورزشکاران استان طی دولت تدبیر و امید و طول نظام کسب مدال می کنند نیز باشند .

  وی افزود: البته ما ضعفی نداشته ایم و اگر ضعفی صورت گرفته از سوی هئیت ما بود، سرپرست وقت هیئت( عباس بهروزی قوام آبادی) که از سوی فدراسیون وزنه برداری معرفی شده بود، در  طی چهار سالی که رئیس هیئت بود نتوانست تشکیلات هیئت خود را تکمیل کند و این هئیت دارای چارت و تشکیلات مناسبی نبود و با حضور  بیرانوند، دبیر  فدراسیون وزنه برداری مجمع انتخاباتی هئیت وزنه برداری استان برگزار شد .

  مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در بررسی های سازمان بازرسی از مجمع انتخاباتی دو سه ایراد گرفته شد این درحالی بود که همین ایرادات در دوره گذشته که آقای بهروزی رای آورد هم وجود داشت. یکی از این ایرادها در خصوص حضور باشگاهی بود که در مجمع شرکت کرد و گفته می شود به نام استان نیست، در حالی که همه می‌دانند باشگاه نفت و گاز گچساران در مسابقات کشوری به نام استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت می کرد. با توجه به اینکه شرکت نفت و گاز گچساران تمکن مالی خوبی دارد و اعتباراتی برای حوزه ورزش خود و عموم هزینه می کند از این موقعیت استفاده و یک تیم وزنه برداری راه اندازی کردند و چون  وزنه بردار زیادی در استان نداشتیم جزء باشگاه نفت و گاز گچساران، بنابراین افرادی از این باشگاه برای اعضای مجمع معرفی شدند .

  او ادامه داد: ما باشگاه نفت و گاز گچساران را در قالب استان کهگیلویه و بویراحمد می دانیم و سایر تیمهای این باشگاه هم با نام نفت و گاز گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات کشوری شرکت می کنند، فکر می کنم اینجا مقداری از سوی برخی ها کم اخلاقی صورت گرفته است. با این حال از سوی سازمان بازرسی انتخابات مجمع رصد شد و ایراد گرفتند ما نیز تابع نظم و مقررات هستیم و گردنمان از مو باریک تر است .

   

  وی تاکید کرد: البته رئیس مجمع ما نیستیم بلکه ما هماهنگ کننده هستیم و این موارد از اختیارات رئیس مجمع(رئیس فدراسیون) است و براساس لیستی که از ورزشکاران داریم به فدراسیون ارائه می دهیم و فدراسیون آخرین آمار را برای شرکت در مجمع ارائه می دهد. پس از بررسی سازمان بازرسی و ایرادات مطرح شده نامه ای به فدارسیون ارسال کردیم که در صورت نیاز انتخابات مجمع وزنه برداری استان مجددا برگزار شود و رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در جواب اعلام کرد انتخابات مجمع وزنه برداری استان کهگیلویه و بویراحمد دوباره برگزار شود .

  علوی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد توان اینکه در تمامی رشته ها بصورت خاص باشگاه داشته باشد را ندارد و قاعدتا باشگاهی که می خواهد در مجمع انتخاباتی شرکت کند صرفا باید در همان رشته تخصص داشته باشد و از این به بعد ضمن رعایت این موارد، سخت گیری خواهیم کرد تا با مشکلات بعد مواجه نشویم. با این وضع برخی از رشته های نوپای استان باید با تعداد نفرات کمتری در مجمع انتخاباتی حاضر شوند چراکه پیشنه خوبی از فعایتهای باشگاه داری، مربی گری و داوری ندارند .

  در چند ماه اخیر این دومین هیات وزنه برداری است که انتخابات آن باطل می شود و پیش از این انتخابات هیات چهارمحال و بختیاری باطل شده بود.

  تبلیغات