سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۰ ب.ظ

بیش از ۵۰ درصد باغات کهگیلویه در معرض خشک شدن

 •   مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: کم بارشی باعث خشک شدن بسیاری از باغات شهرستان شده است. به گزارش نصردنا سید عمران تقوی در بازدید از باغات حوزه ضرغام آباد که با حضور فرماندار کهگیلویه انجام ...
 •  

  مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: کم بارشی باعث خشک شدن بسیاری از باغات شهرستان شده است.

  به گزارش نصردنا سید عمران تقوی در بازدید از باغات حوزه ضرغام آباد که با حضور فرماندار کهگیلویه انجام شده بود، افزود: بیش از نیمی از باغات حوزه گرمسیری وسردسیری کهگیلویه به علت خشکسالی و کمبود آب درمعرض خشک شدن هستند.

  مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه سطح باغات شهرستان ۳۸۰۰ هکتار است، گفت: این باغات شامل، درختان پرتقال، نارنگی، لیمو ترش، گردو، زیتون، بادام ، سیب و انار می باشد.

  تقوی تصریح کرد: باغات خسارت دیده از چشمه های دائمی بالا دست و یا چاه آبیاری می شدند که در سالیان اخیر به سبب کاهش بارندگی بطور بی سابقه ای خشک و کم آب شده اند.

  وی عنوان کرد: برای جلوگیری از خشک شدن این باغات نیاز به آبرسانی بصورت سیار و با استفاده از تانکر می باشد که برای این امر نیاز به اعتباری بالغ بر ۴میلیارد ریال می باشد.

  تقوی افزود: با تاثیر مستقیم کم آبی، کاهش تولید را در سال زراعی جاری به همراه داریم.

  مدیر اداره جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه خشک شدن برخی از چاه های بخش کشاورزی شهرستان در خشکسالی چند سال گذشته را یادآور شد و تصریح کرد: نیمی از چاه های آب نیز با افت شدید دبی آب مواجه شده است.

  تبلیغات