شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹ ق.ظ

ثبت ۴۵ روز هوای نا سالم در گچساران

 • رئیس اداره هواشناسی گچساران گفت: در سه ماهه نخست سالجاری 45 روز هوای آلوده دارای ریزگرد و غبار در این شهرستان به ثبت رسیده است. " احسان کوهکن"  درگفت وگو با نصردنا افزود: در فروردین ماه سالجاری ...
 • رئیس اداره هواشناسی گچساران گفت: در سه ماهه نخست سالجاری ۴۵ روز هوای آلوده دارای ریزگرد و غبار در این شهرستان به ثبت رسیده است.
  ” احسان کوهکن”  درگفت وگو با نصردنا افزود: در فروردین ماه سالجاری حداکثر دما در گچساران ۳۶٫۸ در اردیبهشت ماه ۳۷٫۹ و در خرداد ماه ۴۶٫۶ بوده که نسبت به مدت مشابه تغییری نداشته است.
  وی بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد ماه ۴۵ روز هوای آلوده دارای ریزگرد و غبار در شهرستان گچساران به ثبت رسیده است.
  رئیس اداره هواشناسی گچساران تصریح کرد: میزان هوای آلوده گچساران در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته  که ۲۴ روز بوده افزایش دو برابری داشته است.
  کوهکن عنوان کرد: در شهرستان گچساران فروردین ماه سالجاری ۷ روز، اردیبهشت ماه ۱۹ روز و خرداد ماه نیز ۱۹ روز هوای دارای ریزگرد و غبار در گچساران ثبت شده است.
  وی ادامه داد: در مدت زمان مشابه سال گذشته این شهرستان فروردین ماه ۱۱ روز، اردیبهشت ۱۰ روز و خرداد ماه نیز ۳ روز دارای گرد و غبار و ریز گرد بوده است.
  رئیس اداره هواشناسی گچساران خاطرنشان کرد: متوسط بلند مدت میانگین روزهای دارای ریزگرد و غبار در این مدت زمان  ۱۷ روز بوده است.
  وی با اشاره به حداقل دما در سه ماهه نخست سالجاری بیان کرد: حداقل دما در فروردین ماه ۹ درجه، اردیبهشت ۱۵ درجه و خرداد ماه نیز ۲۰ درجه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته۳ درجه گرمتر بوده است.
  وی افزود: تا کنون میزان بارندگی سال زراعی  ۹۷ – ۹۶ در گچساران ۱۷۹٫۳میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته  ۴۸ میلی متر کاهش داشته است.
  رئیس اداره هواشناسی گچساران عنوان کرد: میزان بارندگی سال زراعی مدت مشابه سال گذشته در گچساران ۲۲۷٫۳ میلی متر بوده است.
  کوهکن بیان کرد: با توجه به میزان بارندگی های در سالهای زراعی دو سال اخیر شهرستان گچساران در خشکسالی شدید بوده است.
  وی ادامه داد: میانگین بارندگی بلند مدت در گچساران ۴۲۷٫۳ میلیمتر بوده است.
  رئیس اداره هواشناسی گچساران اضافه کرد: پیش بینی می شود دمای هوای گچساران ۳ تا ۴ درجه گرم تر شده و پدیده گرد و غبار در روزهای یکشنبه، دوشنبه  مهمان این شهرستان  خواهد شد.

  برچسب‌ها: ، ، ، ، ،
  تبلیغات