شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۴ ب.ظ

۳۰۷۵كیلومتر توپكرانی توسط شركت بهره برداری نفت وگاز گچساران در سال ۹۶

 •   رييس اداره خدمات عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از انجام موفقيت آميز 3075 كيلومتر توپكراني در سال 96 در اين شركت خبر داد. به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی نفت و ...
 •  

  رييس اداره خدمات عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران از انجام موفقيت آميز ۳۰۷۵ كيلومتر توپكراني در سال ۹۶ در اين شركت خبر داد.

  به گزارش نصردنا به نقل از روابط عمومی نفت و گاز گچساران بيژن آقايي افزود: درسال ۹۶  بالغ بر ۳۰۷۵ كيلومتر توپكراني در خطوط لوله انتقال نفت و گاز از سايز ۴ تا ۴۸ اينچ صورت گرفته است .

  وي ادامه داد : در اين عمليات ۳۰۰ كيلومتر خط لوله به صورت توپكراني هوشمند عيب يابي شد .

  رييس اداره خدمات عمليات شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران تصریح کرد: با انجام اين پروژه ،  حدود ۴۲۰ مورد توزيع مواد ضد خورندگي توأم با گازوئيل معادل بر ۸۷۰ هزار ليتر در مخازن تزريق شد  تا از خوردگي خطوط لوله جلوگيري شود .

  آقایی عنوان کرد: با توجه به موقعيت كوهستاني و صعب العبور منطقه كه در چهار استان كهگيلويه وبويراحمد ، خوزستان ، فارس وبوشهر واقع شده است ، در برخي از موارد بازديدها به علت فوريت توسط بالگرد صورت گرفته است .

  وی گفت: توپكراني عمليات عبور دادن شي خارجي با فرآيندي خاص از خطوط انتقال نفت و گاز است كه با هد ف ، تميز كردن شريان هاي انتقال از رسوبات ايجاد شده ، خارج ساختن مايعات ، اندازه گيري قطر دروني خطوط لوله ، پوشش دادن جدار لوله با مواد ضد خوردگي و بازديد دروني خطوط انجام می شود.

  شركت بهره برداري نفت وگازگچساران با در اختيار داشتن چند هزار كيلومتر خطوط لوله انتقال نفت وگاز داراي يكي از طولاني ترين شبكه هاي خطوط لوله مناطق نفتخيز مي باشد كه در حوزه چهار استان كشور گسترده شده است.

  تبلیغات