شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۸ ب.ظ

نیروهای عملیاتی درصنعت نفت علمداران خط اول جبهه اقتصادی كشور هستند

 •     شركت بهره برداري نفت وگاز گچساران با قدمتي نزديك به صدسال به عنوان دومين توليد كننده نفت درجنوب كشور به شمار مي رود. به گزارش نصردنا به نقل ازروابط عمومي نفت گچساران، قرارگرفتن تأسیسات این شرکت ...
 •  

   

  شركت بهره برداري نفت وگاز گچساران با قدمتي نزديك به صدسال به عنوان دومين توليد كننده نفت درجنوب كشور به شمار مي رود.

  به گزارش نصردنا به نقل ازروابط عمومي نفت گچساران، قرارگرفتن تأسیسات این شرکت در چهار استان کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس و در ادامه وجود تلمبه خانه عظیم گوره و چند راهه نفت خام صادراتی کشور درحوزه عملیات این شرکت هرچند گچساران را به قلب تپنده نفت ایران تبدیل کرده است  اما از سوی دیگر توجه به نیروی انسانی را در این شرکت بزرگ دوچندان کرده است.

  در این خصوص مهندس فرهاد جعفری مدیرمنابع انسانی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران اظهار کرد: درحال حاضر هفت هزار و ۴۰۰ نیرو در شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران مشغول کار هستند.

  وی ادامه داد : این نیروها به صورت رسمی, قراردادی، ارکان ثالث وحجمی در این شرکت در حال انجام وظیفه هستند.

  جعفری تصریح کرد: بی تردید سرمایه  هر سازمان، منابع انسانی آن سازمان محسوب می‌شود و از این رو مجموعه مدیران منابع انسانی وظیفه سنگینی در خصوص ارتقای بینش وآگاهی نیروها برعهده دارند.

  مدیر منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران خاطرنشان کرد: هرسازمان اگر بخواهد درحوزه مأموریت‌های  خود موفق عمل کند باید ایجاد انگیزش و ارتقاء دانش و بینش را در کنار هم ببیند.

  جعفری اظهار کرد: در طول چند ماه گذشته مدیریت منابع انسانی به جهت بررسی شناسایی مشکلات کارکنان عملیاتی و به ویژه اقماری، بازدید‌هایی را از تأسیسات شرکت به منظور ارائه راهکارهای مناسب  داشته  است.

  وی با اشاره به برنامه ریزی که ازسوی مدیریت منابع انسانی در این خصوص صورت گرفته است گفت:  بی شک حضور در تأسیسات و گفت‌وگو رو دررو با کارکنان و برنامه‌ریزی به جهت برطرف کردن مشکلات کارکنان عملیاتی نه تنها به فرد بلکه به سازمان کمک خواهدکرد.

  جعفری تصریح کرد: در این بازدیدها مجموعه روسای زیرمجموعه مدیریت نیروی انسانی در قالب یک تیم در تاسیسات حضور پیدا می‌کنند و به صورت رودررو و مستقیم با کارکنان عملیاتی نشست برگزار می‌کنند.

  مدیرمنابع انسانی نفت گچساران با بیان اینکه نباید به راحتی از کنار منابع اصلی سازمان که همان نیروی انسانی سازمان است بگذریم،  افزود: ما در قبال نیروهای سازمان وظیفه داریم و باید با عبور از شعارگرایی بتوانیم با ایجاد انگیزش از مهاجرت نیروهای اقماری در عملیات در صنعت نفت جلوگیری نماییم.

  وی خاطرنشان کرد: اگر امروز سازمان در تمامی بخش‌های عملیاتی و غیر عملیاتی موفق است حاصل تلاش نیروهای انسانی است که در سنگر تولید به صورت شبانه روزی در حال انجام وظیفه هستند.

  جعفری بیان کرد: نیروهای عملیاتی در صنعت نفت علمداران خط اول جبهه اقتصادی کشور هستند و ما درقبال آنها مسئول هستیم .

  وی درخصوص اقدامات انجام شده گفت: درجنوب و در بین مدیران منابع انسانی شرکت‌های تابع کمیته‌ای به منظور بررسی مسائل ومشکلات نیروهای غیر رسمی تشکیل شده ا ست که گزارش‌های جمع آوری شده به منظور ارائه راهکار بهتر برای تصمیمات کلان در وزارت نفت به جهت ساماندهی نیروهای غیررسمی به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود .

  مدیر منابع انسانی نفت گچساران در پایان خاطرنشان کرد: با اقداماتی که در کارگروه انجام گرفته است و با توجه به سخنان وزیر نفت امیدواریم بهترین تصمیم برای کمک به این نیروها صورت پذیرد.

  تبلیغات