شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ ب.ظ

تشکر نماینده مردم گچساران و باشت از مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد

 •     به گزارش نصردنا آب این مایه حیاتی در هرجا می تواند با خود توسعه و رونق و پیشرفت را به همراه داشته باشد. در این میان دستگاه های متولی آبرسانی به منطقه نقش مهم و اساسی ...
 •  

   

  به گزارش نصردنا آب این مایه حیاتی در هرجا می تواند با خود توسعه و رونق و پیشرفت را به همراه داشته باشد.

  در این میان دستگاه های متولی آبرسانی به منطقه نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند.

  آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد یکی از دستگاه های بسیار پرکار و پرتلاشی است که همواره با توجه به حجم بالای کار و مشکلات متعدد توانسته تا کنون به خوبی وظایف محوله را بدور از هر گونه خط و باند بازی و یا سیاسی گری انجام دهد.

  بطوریکه در سالجاری ۵۰ پروژه در غالب ۲۸ طرح در کهگیلویه و بویراحمد از سوی آب منطقه ای در دست مطالعه واجرقرار گرفته بود.

  که از مهمترین این طرح ها می توانیم به  سد مخزنی تنگ سرخ، تأمین آب دشت باشت، فاز دوم تأمین آب امام زاده جعفر و خان احمد، تأمین آب اراضی دشت مور، آبرسانی به شهرهای دهدشت، سوق، لنده و چرام و ۳۵۰ روستای مسیر و حومه از سد کوثر، شهر لیکک و روستاهای حومه و مطالعه نقاط مستعد دیم در استان اشاره کنیم.

  یکی دیگر از اقدامات ارزنده  آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد اجرای  فاز اول تأمین آب  طرح دشت امام زاده جعفر حدود ۳۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی  بود.

  آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد با پشتکار فراوان و نظارت دقیق بر اجرای پروژه های خود نقش به سزایی را در توسعه کشاورزی و رونق منطقه داشته است.

  هرچند در نشست اخیر نماینده مردم گچساران و باشت و استاندار کهگیلویه و بویراحمد با برخی از مدیران کل و مدیران شهرستانی این اذعان به وجود آمد که امور آب منطقه ای در انجام وظایف خود کمی کوتاهی کرده باشد که این فکر نیز با انتشار پیام اینستاگرامی دکتر تاجگردون کاملا منتفی شد.

  دکتر غلامرضا تاجگردون در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: امشب ( جمعه) تنهایی و سرزده وقتی عازم اهواز بودم رفتم و ایستگاه را دیدم مدیر عامل محترم  آب منطقه ای مهندس داوودی مهر و همکارانش و رئیس شهرستان از صبح تا الان در این سرما مشغول به کار بودند و موقعه ای که من رسیدم کار تقریبا تمام شده بود.

  از اینکه می بینم یک جمعی خوب کار می کند لذت میبرم و تشکر میکنم و امیدوارم بتوانیم مشکل اصلی مردم را در این منطقه حل کنیم.

  لازم به ذکر است که ایستگاه پمپاژ شبکه اصلی شماره ۴ لیشتر یکی از ۱۰ پروژه مهم  شهرستان گچساران است که می تواند اراضی بسیاری را تأمین آب کند.

  ایستگاه پمپاژه شماره ۴ لیشتر می تواند ۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آب انجیر در دشت لیشتر را سیراب کرده و باعث رونق کشاورزی در منطقه شود.

  جا دارد تا از زحمات مدیر عامل محترم آب منطقه ای مهندس داوودی مهر و مدیر شهرستانی و دیگر همکارانش تشکرکرد.

  تبلیغات