شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۶ ب.ظ

تعطیلی مدارس ۶ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد

 • مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی مدارس 6شهرستان این استان خبرداد. به گزارش نصردنا سید «علی وفایی مقدم» افزود: طی امروز یکشنبه، یکم بهمن ماه بعلت گرد و غبار چند برابر حد مجاز ...
 • مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از تعطیلی مدارس ۶شهرستان این استان خبرداد.

  به گزارش نصردنا سید «علی وفایی مقدم» افزود: طی امروز یکشنبه، یکم بهمن ماه بعلت گرد و غبار چند برابر حد مجاز مدارس ۶شهرستان کهگیلویه، گچساران، بهمئی، لنده، چرام و باشت در این استان تعطیل شدند.

  وی بیان کرد: آلودگی در شهرستانهای گچساران، بهمئی و باشت به ۱۶برابر حد مجاز و در شهرستانهای کهگیلویه، لنده و چرام به ۱۴برابر حد مجاز رسیده است.

  مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در همین راستا طبق تصمیم ستاد بحران این شهرستانها و با هماهنگی های صورت گرفته از طریق ستاد بحران استان مدارس این شهرستانها تعطیل اعلام شد.

  وفایی مقدم اضافه کرد: از کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی و مبتلا به آلرژی و بیماریهای تنفسی و جانبازان شیمیایی خواست از تردد در مکان های باز خودداری کنند.

  هشت شهرستان( کهگیلویه، بویراحمد، گچساران، بهمئی، چرام، لنده، باشت و دنا) در مجاورت استان خوزستان یکی از مناطق ورود پدیده گرد و غبار از جنوب و جنوب غربی کشور قرار دارد.

  گفتنیاست که میزان آلودگی در شهرهای کهگیلویه، بهمئی، لنده، چرام و باشت به‌علت هم‌جواری با استان خوزستان و دهانه ورود گرد و غبار، شدیدتر است، اما به‌علت نبود دستگاه سنجش آلودگی هوا در این مناطق، میزان غلظت آلودگی مشخص نیست.

  تبلیغات