شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۹ ب.ظ

مسمویت ۵ نفر با گاز زغال در روستای امامزاده محمود کهگیلویه

 •     رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسموم شدن 5 نفر با گاز زغال در روستای امامزاده سید محمود کهگیلویه خبر داد . جلال پوران فرد با بیان اینکه این حادثه ...
 •  

   

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسموم شدن ۵ نفر با گاز زغال در روستای امامزاده سید محمود کهگیلویه خبر داد .

  جلال پوران فرد با بیان اینکه این حادثه در بامداد روز چهارشنبه، ۲۰ دی ماه ۹۶ رخ داد، گفت: به علت عدم رعایت اصول ایمنی، ۵ نفر از اعضای یک خانواده در روستای امامزاده محمود کهگیلویه دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز CO شدند .

  وی افزود: با گزارش این خبر به مرکز پیام اورژانس کهگیلویه مبنی بر وجود علائمی همچون سرگیجه، تهوع و استفراغ و ضعف و بی حالی بلافاصله تیم اورژانس قلعه رئیسی به محل مورد نظر اعزام شد .

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، روشن کردن زغال به منظور افزایش دمای محیط را عامل مسمومیت این ۵ نفر دانست و خاطرنشان کرد: با اعزام تیم اورژانس ۱۱۵و پس از انجام اقدامات درمانی، همه مسموم شدگان به مرکز درمانی این شهرستان انتقال داده شدند .

  پورانفرد تصریح کرد: اولین اقدام اورژانسی در مواجهه با افراد دچار مسمومیت با گاز CO ، حفظ کامل خونسردی خود است .

  وی اضافه کرد: بازکردن در و پنجره، خارج کردن سریع فرد دچار مسمومیت به هوای آزاد، بازکردن یقه پیراهن و در آوردن لباس های تنگ برای تنفس بهتر بیمار، عدم استفاده از مواد غذایی و خوراکی، تماس با اورژانس۱۱۵، ارائه آدرس دقیق و تعداد بیماران و نیز انجام توصیه های کارشناسان قبل از رسیدن پرسنل اورژانس ۱۱۵ به محل حادثه از جمله اقداماتی است که در مواجه با افراد مسموم شده، حائز اهمیت است.

  تبلیغات