شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۹ ب.ظ

ساخت المان تنها شهید خلبان کهگیلویه و بویراحمد در گچساران آغاز شد

 •     به گزارش نصردنا سیروس باوی در جمع خبرنگاران افزود: شهرستان گچساران 360 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. وی بیان کرد: کار ساخت المان تنهاشهید خلبان کهگیلویه و بویراحمد امیرسرلشکرابراهیم امید بخش و ساخت المان ...
 •  

   

  به گزارش نصردنا سیروس باوی در جمع خبرنگاران افزود: شهرستان گچساران ۳۶۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

  وی بیان کرد: کار ساخت المان تنهاشهید خلبان کهگیلویه و بویراحمد امیرسرلشکرابراهیم امید بخش و ساخت المان هواپیمای جنگنده اف ۵ در گچساران آغاز شد.

  رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران گچساران تصریح کرد: با پیگیری های نماینده مردم گچساران و باشت، فرماندار، بنیاد شهید و شهرداریقبلی و فعلی، شورای شهر قبلی و فعلی و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی این اقدام انجام شده است.

  باوی عنوان کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت المان شهید خلبان و هواپیمای جنگنده بالغ بر دومیلیارد ریال از محل اعتبارات فرهنگی شهرداری است که از این میزان ۵۰۰ میلیاون ریال آن تخصیص داده شده است.

  وی گفت: وزن المان هواپیمای جنگنده ۱۰ تن و طول آن ۲۰ متر و طول المان شهید نیز ۳ متر است.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران خاطر نشان کرد: المان شهید خلبان و هواپیمای جنگنده در فلکه ورودی گچساران( فلکه فرودگاه) نصب خواهد شد.

  باوی بیان کرد: امیر سر لشکر ابراهیم امید بخش تنها خلبان شهید استان کهگیلویه و بویراحمد است که در گچساران متولد شده و در این شهرستان زندگی می کرد.

  وی گفت: در این شهرستان ۱۶۰۰ جانباز ۵ تا ۷۰ درصد، ۱۰۰ نفر آزاده و ۲۶۰ فرزند شهید وجود دارد.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران اضافه کرد: در گچساران تعداد ۳۰ نفر از والدین شهدا که در قید حیات هستند نیز زندگی می کنند.

  برچسب‌ها: ، ، ، ،
  تبلیغات